Preview: Pavlo Rudnytskyy před zápasem s rezervou Olomouce

Fotbalisty Varnsdorfu čeká 22. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V rámci něho se představí na Hané proti béčku Olomouce. Utkání hrané před televizními kamerami ČT Sport se odehraje v neděli 16. dubna na Andrově stadionu od 10.15 hodin.

Po hubeném vítězství 1:0 v minulém kole proti Slavii B čeká svěřence Miroslava Holeňáka výjezd do Olomouce, kde změří síly s tamní rezervou. „Čeká nás další z týmů, který má mladé mužstvo. Nebude to žádná sranda. Mají běhavé hráče, fotbalově dobře vybavené. Uvidíme, jestli navíc neposílí o hráče z áčka,“ říká záložník Pavlo Rudnytskyy a pokračuje. „Hraje se před televizními kamerami, takže je to pro všechny kluky šance se ukázat. Rozhodně chceme navázat na domácí zápas proti Slavii a odvézt si z Hané nějaké body. To je pro nás důležité.“ Zápasy proti mladým mužstvům často bývají o jediné brance. „Když se nám podaří vstřelit první branku, je to vždycky lepší. Ale uvidíme, co zápas přinese. Chceme do něho vstoupit aktivně,“ uvědomuje si.

SK Sigma Olomouc B vstoupila do jarní části remízou 1:1 proti Opavě a výhrou 2:0 nad Prostějovem. Poté následovaly dvě prohry – 1:0 s Karvinou a 1:2 proti Líšni. V posledním kole přišla remíza 1:1 s Třincem poté, co Hanáci neudrželi náskok zkraje druhé půle. Olomouci bude v nedělním utkání proti Varnsdorfu chybět její nejlepší střelec – Tomáš Zlatováhek. Ten si odpykává trest za čtyři žluté karty. „Nějaká výhoda to být může, ale Olomouc má natolik kvalitní kádr, že ho stoprocentně nahradí. Pro nás to nehraje velkou roli,“ přiznává Rudnytskyy.

Varnsdorfu v neúplné tabulce patří páté místo s 34 body. Hanáci jsou desátí s 25 body.

Utkání bude možné sledovat na stanici ČT Sport. Naváže Varnsdorf na výhru proti Slavii? Vsadit si můžete u společnosti Tipsport, prémiového partnera klubu.