První jarní výhra je tu

17. kolo pro nás znamenalo 3 body do tabulky a pro trenérské duo první vítězství.

FK Dukla Praha – FK Varnsdorf   1:2 (0:2)

Branky: 58. D. Souček – 14. Doumbia (vla.), 28. Kouřil (pen.)
Žluté Kkrty: 38. Kovernikov (DUK), 84. F. Rada (DUK), 90. Chlumecký (DUK), 90+1. Piroch (DUK) – 44. Ondráček (VDF)

FK Dukla Praha: F. Rada – Ayong, Piroch (C), Kovernikov (46. Fábry) – Doumbia, J. Peterka (46. Kim), D. Souček (77. Trávníček), Chlumecký, David Kozel – Faleye (46. Barac), Buchvaldek (46. Hadaščok).
Náhradníci: Kinský – Fábry, Šebrle, Kim, Barac, Hadaščok, Trávníček.

FK Varnsdorf: A. Richter – M. Richter, Kouřil, Kazda (69. Lehoczki) – Rudnytskyy (C), Bláha, Kocourek (43. Schön), Heppner – M. Kubista, Ondráček (77. Macháček) – Šimon (69. Velich).

Náhradníci: Vaňák – Lehoczki, Macháček, Šilhan, Schön, Velich, Pajkrt.

Rozhodčí: Vít Nedvěd – Zdeněk Vaňkát, Milan Vyhnanovský

První poločas měli v režii hosté, kteří byli fotbalovější a silnější v osobních soubojích. Dukla se snažila hrát po zemi a zbytečně nenakopávat míče, ale srážela ji velká nepřesnost v kombinaci. Hosté udeřili poprvé ve čtrnácté minutě. Po faulu před šestnáctkou zahrával přímý kop Martin Kouřil, který poslal balon těsně nad zemí. Střela byla ve zdi tečovaná Mohamedem Doumbiou a přeplachtila padajícího Radu. Varnsdorf se prezentoval pevnou hrou v obraně a podnikal rychlé výpady. Po jednom z nich byl ve vápně faulován Doumbiou aktivní Ondřej Kocourek. S nařízenou penaltou si pohodlně poradil Martin Kouřil a stanovil poločasový náskok. Agilní Kocourek nakonec poločas nedohrál. Po Kovernikově faulu na křídle byl dlouho ošetřován a krátce před pauzou jej nahradil Schön. Dukla vyprodukovala v první části jen jednu, a ještě nepříliš razantní, střelu na branku.

Druhá půle byla o mnoho koukatelnější. Hned v úvodu bylo k vidění několik šancí na obou stranách. V té největší po Kimově asistenci zblízka pálil Kim a Richter musel vytáhnout bravurní zákrok. Domácím se povedlo snížit v 58. minutě. Z podobné pozice jako v první půli Kouřil napálil balon z přímého kopu Daniel Souček a trefil se parádně do vinglu. Dukle narostla křídla a semkla soupeře na jeho půlce. Několikrát se také dožadovala penalty, ale nebyla vyslyšena, podobně jako na druhé straně hosté. Varnsdorf však disponoval precizní obranou, která dokázala včas přistupovat k hráčům a aktivním presinkem likvidovat většinu domácích šancí. V závěru se hostům ze severu Čech povedlo rozkouskovat hru, díky čemuž Dukla nedosáhla na vyrovnání.

FNliga.cz

Hodnocení trenérů: 

Roman Skuhravý (Dukla Praha): „První poločas byla ostuda, za kterou nesu plnou zodpovědnost já. Chtěli jsme začít aktivně, ale soupeř byl jednoznačně lepší a dvěma chybami jsme mu dovolili jít do vedení. V kabině jsme si všichni do posledního hráče uvědomovali, že náš výkon je ostudný. Za druhou půli musím kluky pochválit, jen škoda, že jsme skóre nedokázali otočit. Jsem zklamaný. Faktem je, že v posledních zápasech na tom nejsme dobře pohybově.“

Pavel Drsek (FK Varnsdorf): „Seděl nám styl Dukly, která je specifická v tom, že chce hrát španělský fotbal. V prvním poločase jsme byli kvalitní na míči a dokázali domácí rozpřihrávat. Díky tomu si kluci odpočinuli na balonu a dostávali se do slibných situací. Branky sice padly ze standardních situací, vedla k tomu naše dobrá kombinanční hra.Po změně stran začali kluci podvědomě bránit, domácí čtyřikrát vystřídali, byli aktivnější a zaslouženě snížili. Velká škoda byla, že Patrik Schön neproměnil velkou šanci. V závěru nám docházely síly, kluci tahali nohy. Nakonec jsme to ubojovali a jsme za to moc rádi.“