První venkovní výhra v sezóně

Penalta, hra proti oslabenému soupeři, výsledek 1:2. Toto vše mají společné první dva zápasy odehrané po pauze. Tentokrát jsem si ale první jarní body připsali do tabulky my. Dnes jsem poprvé v letošní sezóně vyhráli venkovní utkání, naopak Vysočina poprvé v letošním ročníku doma nebodovala. Proti Vysočině se nám opravdu daří. Stejně jako v podzimní části, tak i dnes, jsem Vysočinu porazili shodným výsledkem a to 2:1. V obou utkání byl za hosty vždy střelecky úspěšný Stanislav Klobása, který také oblékal dres našeho klubu.

FC Vysočina Jihlava – FK Varnsdorf    1:2 (0:0)

Góly: 67. Klobása – 75. Kouřil (pen.), 80. Daniel Novák

FC Vysočina: Vejmola – Javůrek, Diouf, Tlustý (C) (15. Pojezný), F. Novotný (85. Vaculík) – Fortelný, Lacko – Smejkal (46. Arroyo), Zoubele, Jakub Rezek (58. T. Svoboda) – Klobása (85. Koubek).
Náhradníci: Veselý – Pojezný, Koubek, Vaculík, T. Svoboda, Šudajwa, Arroyo.

FK Varnsdorf: Samoel – Daniel Novák, Kouřil, Lehoczki, Barac – M. Kubista, Bláha – D. Breda (68. L. Novák), Kocourek (89. Heppner), Rudnytskyy (C) – Ondráček (85. Šimon).
Náhradníci: Vaňák – Zezula, Heppner, L. Novák, Schön, Micovčák, Šimon.

Žluté karty: 30. Javůrek, 81. Mucha, 90+2. Fortelný – 58. Bláha, 71. Daniel Novák, 90+4. Lehoczki
Červené karty: 74. Pojezný (VYS)

Rozhodčí: Dorušák – Horák, Kříž

Daniel Novák, střelec rozhodující branky: Šli jsme do zápasu s tím, že je Jihlava jasný favorit, ale také, že jsme ji dokázali minule porazit. Hráli jsme dobře jako tým a Jihlava se nedokázala více prosadit. Myslím, že jsme si nezasloužili dostat gól jako první, ale naštěstí, i díky penaltě a červené kartě, se nám podařilo utkání ještě zvrátit.

David Oulehla: V první poločas jsme odehráli velmi dobře. Byli jsme aktivní a hráli pozorně, rychle, přesně a rychle nahoru. Měli jsme vyřešit okolo 16 lépe několik situací přesnější finální přihrávkou a mohli jít do vedení. Druhý poločas jsme neměli ideální vstup. Inkasovali jsme, ale kluci ukázali velké srdce a charakter. Zápas jsme dokázali otočit. Jihlava má velmi kvalitni tým, a myslím, že jsme zápas celkové zvládli velmi dobře. Pro nás to jsou důležité body. Je to vítězství hráčů, šli na hranu možností, pracovali a musím jim za výkon poděkovat. Zápas nám dodá sebevědomí. Jsme spokojeni.