První vstřelená branka k vítězství nevedla

I přesto, že jsme vstřelili první branku a byli v první půli aktiní, 3 body si odvezl Prostějov. Ten se tak po výhře nad našim týmem posunul na 4. místo. Nám zůstala příčka devátá.

FK Varnsdorf – 1. SK Prostějov   2:4 (1:1)

Branky: 24. Ondráček, 76. Bláha – 36. Kopřiva (pk), 50. Kopřiva, 74. Zlatohlávek, 81. Matoušek
Karty: 53. Zbrožek (VDF), 67. Hasil (VDF) – 52. Koudelka (PRO), 55. Omale (PRO), 87. Schuster (PRO)

FK Varnsdorf: Vaňák – M. Richter, Zbrožek, Hasil – Lehoczki (63. Schön), Bláha (90. Macháček), M. Kubista, Daniel Novák (63. Kazda) – Rudnytskyy (C), Ondráček (75. Kocourek) – Velich.
Náhradníci: A. Richter – Heppner, Minsung, Macháček, Schön, Kazda, Kocourek.

1. SK Prostějov: Bárta – Machynek (81. Šmehyl), Bala, Schuster (C), Stříž – Omale (81. Spáčil) – Matoušek, Koudelka (89. Jurásek), Kopřiva, Zapletal (89. Langer) – Píchal (69. Zlatohlávek).
Náhradníci: Pitron – Langer, Šmehyl, Zlatohlávek, Bialek, Spáčil, Jurásek.

Rozhodčí: Černý – Hurych, Leška

Adam Ondráček: Zápas se mi hodnotí blbě, vzhledem k prohře. Každopádně si myslím, že jsme do zápasu vstoupili dobře, aktivně a dostali jsme se do vedení 1:0. Poté jsme ze hry trošku vypadli, ale i přesto jsme mohli jít do vedení 2:0. Bohužel jsme naše šance neproměnili a vzápětí zbytečně faulovali ve vápně a nabídli soupeři penaltu. Tím si myslím, že jsme soupeři nabídli vrátit se zpátky do zápasu. Druhý poločas jsme opět začali aktivně, ale soupeř nás potrestal z brejku a dostal se do vedení. To nás nutilo tlačit se za vyrovnáním, tím pádem jsme měli více otevřenou obranu a Prostějov toho využil. Pak už to pro nás bylo těžké, a výsledek jsme nezvrátili. Mrzí nás tato domácí prohra, budeme muset zamakat v Třinci a přivézt nějaké body.

Ondra Bláha: Dnešní zápas jsme nezvládli naší vinou. Vstup do zápasu se nám povedl, dali jsme hezký gól z přímáku. Za stavu 1:0 jsme měli šanci, bohužel jsme ji neproměnili. Udělali jsme zbytečnou penaltu. Druhý poločas jsme dělali chyby a Prostějov nás trestal. Čeká nás Třinec, na který se připravíme a uděláme všechno proto, abychom to odčinili.

Hodnocení obou trenérů: