Rudnytskyy: Občas je těžké napojit se na mladé

Pavlo Rudnytskyy v našem klubu hraje od roku 2010. Letos oslaví 33. narozeniny, každý zápas bere moc vážně a dává do něj všechno. V profesionálním fotbale nedostal nikdy červenou kartu. 

Nedávno jsi prodělal zranění a nemohl jsi být na hřišti když se nám nedařilo, jak jsi to prožíval? O jaké zranění šlo?
Bohužel zranění k fotbalu patří. Měl jsem trhlinku ve svalu a musel být 14 dní mimo. Naštěstí to nebylo nic vážného a dokázal jsem se rychle vrátit. Samozřejmě to nebylo moc příjemné, když jsem nemohl pomoci týmu, ale byl jsem skoro každý den na stadionu v kabině a aspoň tak s nimi mohl být v kontaktu.

Blíží se konec sezony, budeš ve Varnsdorfu pokračovat?
S panem Gabrielem si zase sedneme po sezóně a pohovoříme co bude dál. Já pořád ještě mám chuť hrát a dokud mě to bude bavit a naplňovat, a budu vidět, že ještě pořád mám co dát týmu, tak chci pokračovat.

Působíš jako trenér u našich dorostů, jak se ti líbí trénování? Přemýšlíš o tom, že by ses tím někdy živil? Studuješ trenérskou licenci?
Když mám volno, tak chodím pomáhat s trénováním k dorostu. Docela mě to chytlo a uvidíme, jak se to vyvine. Mám vystudovanou Licenci B a v létě bych chtěl zkusit se dostat na Licenci A.

V srpnu oslavíš první rok manželství, jak se ti žije jako ženatému?
Ano, v létě budeme mít roční výročí a nic lepšího mě snad nemohlo potkat, žije se mi fantasticky (smích). Paní je vedle mě tak jsem to musel říct (velký smích).

Jakým jazykem doma mluvíte?

Je to takový mišmaš Česko – Ukrajinsko – ruský jazyk (smích)

Plánujete dovolenou? Volna moc nebude..
Chtěli bychom někam vyrazit za teplem. Uvidíme co nám dovolí a nedovolí současná situace kolem Covid -19.

V týmu jsi nejstarší, jak vycházíš s mladými?
No někdy je to opravdu těžké se napojit na jejich vlnu (smích), ale myslím si, že nemám s nikým problém a vycházím s každým úplně v pohodě a bez problémů.

Přemýšlíš o tom co budeš dělat až skončíš s fotbalem, čemu se budeš věnovat?
Chtěl bych zkusit zůstat u fotbalu, jestli se naskytne nějaká taková možnost. Když ne tak zkusit něco nového a najít uplatnění takové, aby mě bavilo a měl jsem z toho radost.

Martin Hamada, šéftrenér mládeže: „Pavlo má poctivý přístup k trénování, stejně jako k fotbalu. V rámci časových možností se účastní tréninku i utkání. Pro kluky je velikou motivací. S Pavlem jsme se často scházeli kvůli jeho přijímačkám na A licenci k diskuzi, a musím říci, že má výborný přehled o fotbale, tréninku i jasno v přístupu k němu. Při tréninku řeší detaily technického provedení a je na něj, jako na člověka, spoleh.

Jak vidí Pavla jeho manželka Kseniia?

Jak se vám líbí ve Varnsdorfu?
Postupem času jsem si na Varnsdorf zvykla, ze začátku to pro mě byl trošku problém, protože jsem v Rusku bydlela v Jekatěrinburku a to je město s více než milionem obyvatel. Ale jsem tu už spokojená a nemám problém tady žít.

Jaký je rozdíl mezi Ruskem a ČR?
Je to těžká otázka, to se nedá moc porovnat, život v Rusku a tady v ČR je úplně jiný. Já už tady žiji čtvrtým rokem a líbí se mi tady.

Je pro vás český jazyk těžký?
Na začátku to pro mě bylo těžké ale teď, s postupem času, jsem jazykovou bariéru už zdolala a je to pro mě vše o hodně lehčí.

Jaký je Pavlo jako manžel?
Řekla bych, že naprosto skvělý. Nechci ho teď přeceňovat ale pro mě on byl a je oporou, nejlepším kamarádem, pozorným mužem a milujícím partnerem .

Jaký je Pavlo, když tým prohraje nebo vyhraje?
Tak já vidím vždycky před zápasem, jak je doma nervózní. Bere to všechno moc vážně, ale já myslím, že je to normální a asi to k tomu sportu patří. Samozřejmě když se vyhraje, tak je ta nálada lepší, ale když se prohraje, tak to ideální není. Je smutný a naštvaný, ale druhy den už to z něj vyprchá a je normální (smích).