Start zimní přípravy. Varnsdorfští fotbalisté se sešli v Kotlině

Svěřenci Miroslava Holeňáka zahájili ve středu 3. ledna odpoledne přípravu na jarní část sezóny FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Fotbalisty Varnsdorfu přivítal na úvodním tréninku po vánoční pauze hustý déšť a teplota jen pár stupňů nad nulou. Na dobré náladě to ale hráčům neubralo. Ti zahájili zimní přípravu tréninkovou jednotkou na umělé trávě v areálu Kotliny. „Připravovat se budeme v domácím prostředí. Máme hodně přípravných zápasů, ve kterých dostanou všichni hráči šanci, aby si zasloužili místo v sestavě. Hlavně budeme využívat domácí podmínky, takže naši umělou trávu, posilovnu, bazén a třeba i atletický ovál,“ prozradil hlavní trenér Miroslav Holeňák.

Ten měl k dispozici téměř kompletní kádr. Velké změny se nekonaly. „Už jsem to říkal po konci podzimu, nečekají nás velké hráčské změny. Do Teplic se vrátil Josef Švanda, v rámci spolupráce s Libercem proběhla jedna výměna. Do Slovanu šel Kristián Michal, opačným směrem zase Tomáš Polyák. Na zkoušku tu ještě máme Matěje Vlka, kmenového hráče Mladé Boleslavi, který hrál naposledy třetí ligu v Přepeřích. Z hostování se nám vrátil Václav Penc. Jednáme ještě o dvou jménech, ale zatím nebudu konkrétní. Posílit bychom chtěli, ale víme, co si můžeme dovolit. Na druhou stranu současnému týmu věříme, konec podzimu nám bodově vyšel a kluci prostě musí zabojovat, aby ve Varnsdorfu zachránili druhou ligu,“ uvědomuje si důležitost jarních bojů Holeňák, do kterých půjde Varnsdorf ze čtrnáctého místa.

„Největší problém máme v defenzivě, takže na ní se musíme v přípravě zaměřit. Nesmí to ale ovlivnit naší útočnou činnost, která byla na podzim dobrá. Chceme předvádět atraktivní fotbal, který bude bavit diváky. Hlavní je ale záchrana druhé ligy,“ zdůraznil varnsdorfská kouč.

Během přípravy čeká na Varnsdorf hned devět zápasů, z toho tři v rámci Zimní ligy. Data i časy jednotlivých zápasů se mohou vlivem klimatických podmínek změnit.

Přípravné zápasy

Sobota 2. prosince 2023 od 11.00 hodin