Tipsport liga: Áčko zvládlo zápas proti rezervě Teplic s nulou vzadu

Výběr trenéra Miroslava Holeňáka v dohrávce druhého kola zimní Tipsport ligy porazil rezervu Teplic 0:2 a ve skupině A má první výhru.

Teplice musely do utkání nasadit kombinovanou sestavu, neboť prvoligové mužstvo v uplynulých dnech odcestovalo na zahraniční soustředění. Proti Varnsdorfu tak naskočila rezerva, která od úvodních minut tahala za kratší konec. Na první branku se čekalo přes půl hodiny. Po rozehraném rohovém kopu a následném centru do pokutového území se přesnou hlavičkou k tyči prosadil obránce Václav Penc. Ve zbytku poločasu bylo k vidění velké množství nepřesných přihrávek.

Do druhého dějství poslal Miroslav Holeňák obměněnou sestavu, celý zápas odchytal Martin Vaňák. Po hodině hry o sobě dal vědět Ladislav Dufek, jeho pokus na přední tyč ale lapil pozorný Luděk Němeček. Definitivní tečku za utkáním udělal Varnsdorf deset minut před koncem hrací doby. Simon Omon si přebral balón ve středu pole a skvělou přihrávkou za domácí obranu vybídl Dominika Gembického, který střelou kolem Němečka upravil na konečných 0:2 pro FK Varnsdorf.

„Jsem rád, že jsme k zápasu přistoupili svědomitě. Vzhledem k tomu, že jsme na podzim dostali ve druhé lize hodně branek, chtěli jsme teď udržet nulu. To se podařilo. Jsem spokojený, že jsme soupeře nepouštěli do šancí. Byla tam jedna, možná dvě situace, to jsme ale zvládli. Měli jsme i hodně střel na bránu, nastřelili jsme tyč, pak neuznaný gól. Mohlo to být klidně o čtyři branky, hned by to vypadalo lépe. Teplice ale hrály hodně obětavě a tvrdě,“ zhodnotil výkon svých svěřenců Miroslav Holeňák.

Další utkání, které se bude hrát jako 3. kolo zimní Tipsport ligy, odehraje Varnsdorf v sobotu 27. ledna proti Chrudimi. Hrát se bude opět v Mladé Boleslavi.

FK Teplice B 0:2 FK Varnsdorf

Branky: 31‘ Penc, 82‘ Gembický

Sestava FK Teplice B: Němeček – Kolář, Pokorný, Procházka (32. Hrdlička), Bednár, Lukáš, Köstl, Vachoušek, Jamrich, Audinis, Emmer
Sestava FK Varnsdorf první poločas: Vaňák – Svatoš, Penc, Kubista, Ambler – Zálešák, Polyák, Kříž, Rudnytskyy – Hončar – Firbacher
Sestava FK Varnsdorf druhý poločas: Vaňák – Vlk, Kouřil, Kosař, Juzvak – Dufek, Solomon, Stránský, Gembický – Podzimek – Simon