U10/11 hodnocení jarní části sezóny 2018/2019

Druhou polovinu sezóny bych rozdělil na dvě části:

Halová (leden – březen)
Trénovali jsme v tělocvičnách základní školy Edisonova (minihry, individuální dovednosti
s míčem), v malém sále sportovní haly (úpoly, gymnastika, parkour) a ve sportovní hale (bagovky, turnaje, hry)
Zúčastnili jsme se 10ti halových turnajů, kde kluci měli možnost poměřit síly s kvalitními soupeři z regionu i ze zahraničí (Železný Brod, 3 x Ústí n/L, Česká Lípa, Jablonec, Hernnhut, Bischofswerda, Rumburk, Libouchec).
Dva turnaje jsme pořádali i my ve sportovní hale Varnsdorf.

Venkovní (duben – červen)
Tréninky se přesunuly na travnatou hlavní plochu nebo na novou umělou trávu, rozběhly se nám dvě dlouhodobé mistrovské soutěže.
Tím, že jsme každý víkend stavěli 3 družstva (dva na Krajský a jeden na Okresní přebor), měli všichni hráči dostatečné zápasové vytížení. Neměli jsme předem dané, kdo bude hrát Krajský a kdo Okresní přebor. Vždy jsme se snažili rozdělit hráče dle výkonnosti a síly soupeře.

Liberecký krajský přebor:
Stejně jako náš soupeř, jsme postavili na zápas dva týmy, které mezi sebou hrály souběžně na dvou hřištích, aby si po 40ti minutách prohodily soupeře.
Tím, že se nám podařilo v létě posílit dorazový ročník 2008 (Galeno, Rudinský) a ročník 2009 máme silný natolik, že kluci hráli vyrovnané zápasy i s o rok staršími protihráči a proti stejně starým dominovali, prohráli jsme za celou sezónu 2018/19 v součtu dvojutkání pouze jeden zápas. Výhry se ovšem nerodily snadno, bylo dost těžkých utkání, kdy jsme museli bojovat až do posledních minut, což je pro náš herní rozvoj samozřejmě dobře.

bilance za celou sezónu 2018/19 : (v součtu dvojutkání)
24 x výhra, 1 remíza, 1 prohra (přes 1000 nastřílených gólů)

Okresní přebor – Děčín – skupina sever:
Kromě Jiříkova, který v této skupině neměl konkurenci byla soutěž vyrovnaná a dalo se hrát s každým. Naše výkony měly stoupající tendenci, což se ukázalo v nadstavbové části
(o 13.-16.místo), kterou jsme vyhráli (4 výhry a 1 prohra).

Mimo soutěží jsme na jaře byli i na třech turnajích, kde nám startovaly vždy dva týmy (Povrly, Hrádek n/Nisou a Velký Šenov)

Docházka:
Nejlepší jarní tréninkovou docházku měli hráči: Jakub Kala, Pavel Pejznoch a Alex Ryšavý.
Stoprocentní účast v jarních mistrovských odvetných zápasech měli: Jakub Kala, Martin Přibyl, Šimon Jordák a Nathanael Galeno.

Klukům, co přecházejí do mladších žáků (r.2008) přeji, aby co nejlépe zvládli přechod z pětkového na sedmičkový fotbal. S mladšími se uvidíme na začátku nové sezóny, kterou odstartujeme 9.srpna. společně s novými spoluhráči z ročníku 2010.

Chtěl bych poděkovat celému realizačnímu týmu za spolupráci, trenérům Mílovi Kucerovi, Lukáši Novákovi, Ladislavu Libušovi i vedoucí Ireně Vítové.

Trenér Jaroslav Jordák