U11/10 – HODNOCENÍ PODZIMU

Podzimní sezónu jsme odstartovali 8. srpna a ukončíme ji v polovině prosince společnou rozlučkou ve varnsdorfské sportovní hale.

V těchto 4 měsících jsme měli 44 tréninkových jednotek, zaměřených převážně na individuální rozvoj hráčů podle jejich potřeb. Stále se nejvíce zabýváme dovedností hrát 1 na 1, hrajeme různé miniturnaje na více hřištích, aby měli kluci co nejvíce doteků s míčem. Oblíbené jsou i hry v přečíslení (podčíslení). Učíme se jak výhodně vhodit aut, jak si naběhnout a udělat si prostor pro přihrávku, jak si zpracovávat míč, nejvíc je však pro nás to, aby se děti na tréninku bavily a těšily se na něj.

Co se týče zápasů, hrajeme dvě dlouhodobé soutěže, liberecký krajský přebor (dva týmy) a jeden tým nám nastupuje v okresním přeboru. Také se účastníme turnajů nebo sjednáváme různé přáteláky, aby měli všichni hráči herní vytížení.

Máme vcelku dobře nastavené to, že máme soupeře slabší, vyrovnané (Hrádek, Rumburk, Jablonec) i lepší (Ondrášovka cup), takže se kluci dostanou ke všemu.

Velmi pozitivní je, že se naše parta stále rozrůstá, ať už jsou to nováčci (Kubr, Trojan, Kišš) nebo kluci, co se k fotbalu vrátili (Sykáček, Bubna). Největšími posilami jsou Filip Rudinský s Nathanaelem, kteří přinesli dorazovému ročníku (2008) kvalitu a také trenér Lukáš Novák (hráč A týmu), který si svým přístupem získal všechny děti.

Za spolupráci děkuji trenérovi M.Kucerovi, J.Kubrovi, vedoucí týmu I.Vítové a všem, kteří v naší skupině nějakým způsobem fungují.

V novém roce začneme “halovou sezónu“ hned z kraje ledna. Máme na programu několik turnajů u nás i v Německu. (Železný Brod, Č. Lípa, Liberec, Ústí n/L, Rumburk, Bischofswerda..), takže se mají kluci i holky na co těšit.

Za celou starší přípravku přeji vše nejlepší do nového roku 2019 a úspěch nejen po sportovní stránce.

Trenér J.Jordák