U11/U10 – hodnocení podzimní části

Přípravu na novou sezónu jsme zahájili začátkem srpna. Většina kluků ročníku 2009 se přihlásila na letní kemp mladších žáků, kde se dvoufázově připravovala se staršími borci. Ostatní děti převážně z ročníku 2010, trénovaly třikrát v týdnu na hlavní ploše v Kotlině.

Na konci letních prázdnin se nám rozjela i soutěž.

Oproti minulým rokům jsme už nepřihlásili okresní přebor, ale jen krajský přebor Libereckého kraje, kde nám startovaly vždy dva týmy.

Důvody, proč nehrát okres starších přípravek byly dva. Chtěli jsme, aby nově příchozí děti (r. 2010) a ti, co hráli minulý rok okresní přebor, odehráli kvalitnější zápasy, ale hlavně měli větší zápasovou minutáž, která je v kraji o 30 minut delší (4×20 minut). Druhý důvod byl, že jsme chtěli šikovné kluky z ročníku 2009 vytěžovat v mladších žácích, což se také povedlo. Hned deset kluků si vyzkoušelo „sedmičkový“ fotbal buď v OP mladších žáků, někteří dokonce v žákovské lize.

Čtyři kluci byli na podzim do U12 přeřazeni nastálo (Štěpán, Sobotka, Hradiský, Salay), další dostali možnost chodit se popasovat se staršími jednou týdně na trénink. Celkově jsme v krajském přeboru odehráli 9 zápasů a týmy jsme většinou stavěli podle ročníků.

Starší (U11) dokázali sedm zápasů vyhrát a dvakrát remizovat. Výhry nebyly vůbec snadné, většinou si je kluci uhráli až v poslední čtvrtině. I v ročníku 2010 máme šikovné kluky, což bylo v samotných částech utkání vidět. Nejvíce se klukům povedly zápasy s Rapidem Liberec, Novým Borem nebo s mnichovohradišťským SK, které dotáhli do vítězného konce.

Mimo soutěž jsme hráli i přípravné zápasy (DFA Liberecko, Viktorka Žižkov, Krásná Lípa) nebo se zúčastňovali turnajů (Spořice, Ústí nad Labem, Liberec, Seifhennersdorf).

Tradičně jsme v říjnu s oběma ročníky bojovali na kvalifikačním turnaji Ondrášovka Cupu, na kterém jsme sehráli plno těžkých zápasů (Dukla Praha, Slovan Liberec, FTA Praha..)

Hodně jsme hráli i na trénincích, kterých bylo v podzimní části přes čtyřicet.

Poslední akce v tomto roce nás čeká 21.12., kdy uspořádáme vánoční turnaj ve sportovní hale zakončený rozlučkou.

Chci poděkovat mým trenérským kolegům M. Kucerovi, L. Novákovi a vedoucí I. Vítové za spolupráci, trenérovi mladších žáků M. Hamadovi za přípravu a vedení některých našich tréninků.

Všem přeji pohodové vánoční svátky a vše nejlepší v novém roce.