U13/12 – hodnocení podzimu

S naší kategorií U12 jsme začali hrát prvním rokem žákovskou ligu a společně s kategorií U13 ještě okresní přebor mladších žáků, ve kterém jsme byli spojeni se Šluknovem jako B tým.

V žákovské lize jsme dokázali vyhrát dvě utkání a sehráli jsme několik vyrovnaných částí zápasu s velmi kvalitními týmy. Učíme se hrát na větším hřišti a zvládat potřebnou taktiku, což se nám ke konci podzimní části začalo dařit.

Sezónu jsme zahájili soustředěním a mám dobrý pocit z toho, že přestože tým spolu odehrál minimum zápasů (covid a posilování týmu z jiných klubů), podařilo se vytvořit dobrou partu, která táhne za jeden provaz a prožívá úspěchy a neúspěchy společně.

Všichni hráči a v neposlední řadě i rodiče, přistupují k tréninkům a zápasům zodpovědně a s docházkou a účastí na trénincích i zápasech není žádný problém. Klub nám vytváří výborné tréninkové podmínky, hlavně mě těší dostatek travnatých hřišť. Po skončení obou soutěží pokračujeme v trénování a máme naplánováno několik přátelských zápasů a halových turnajů.

Michal Kalvach, trenér U12

Máme za sebou podzimní část. Během ní jsme porazili Motorlet, Braník, Střešovice, Jablonec, Liberec. Máme aktivní skóre 59 – 58. V. Štěpán je mezi nejlepšími střelci soutěže. A. Černý je mezi nejlepšími brankáři. M. Přibyl, M. Lemonfa, V. Štěpán jsou aktivními účastníky krajských výběrů U13.

Když se podíváme zpět podzimem, tak určitě mrzí prohra v Roudnici a na Hájích. Máme další cíl – naše výkony musíme udržet stabilně vysoké a nebát se hrát aktivní fotbal od své branky. Pokud se budeme soupeře bát, pozná to, a poté už nemáme na hřišti šanci…

Za spolupráci děkuje a na další utkání se těší