U9/8 – HODNOCENÍ JARNÍ SEZÓNY

Miroslav Eliáš – trenér
Radek Javůrek – trenér
Irena Vítová – vedoucí

V kategorii mladší přípravky došlo v průběhu jarní části sezóny k nárůstu nových dětí, kteří u nás chtějí hrát fotbal. Díky velkému počtu můžeme děti rozdělovat v tréninku do dvou až tří výkonnostních skupin.

Děláme takřka všechna cvičení a hry s míčem. Chtěli jsme, aby se každé dítě potkávalo s balónem co nejčastěji, proto v tréninku převládalo vedení a ovládání míče, kličkování a zpracování.
V zápase pro nás měla přednost klička před přihrávkou, u starších (zdatnějších) hráčů už přidáváme i jednoduchá přihrávková cvičení.

V sezóně jsme se zaměřili hlavně na tato témata:
role hráčů na hřišti (rozdíl mezi útokem a obranou), aktivita hráčů na hřišti (při držení míče si hledat volný prostor, kde můžu dostat míč), a co dělat při ztrátě míče (Hrr na ně! Nejbližší hráč napadá a ostatní hráči obsazují volné soupeře).

Těmto věcem se budeme věnovat i příští sezónu, která začne druhý týden v srpnu.

Období leden – březen

Tréninky probíhali v tělocvičnách ZŠ Edisonova, v městské sportovní hale a v plaveckém bazénu.
Účastnili jsme se halových turnajů (2x Zákupy, Česká Lípa), nebo jsme je sami pořádali ve sportovní hale.

Období duben – červenec

Dohráli jsme jarní část satelitních turnajů OFS Děčín „SEVER“,
tuto celoroční soutěž jsme vyhráli a postoupili s dvěma týmy na finálový turnaj „o přeborníka OFS Děčín“.
Zde jsme nenašli přemožitele a pohár putoval do Varnsdorfu.
Druhý náš tým skončil pátý.
Zúčastnili jsme se řady turnajů mimo OFS, např. v Roudnici nad Labem, ve Velvarech, ve Zgořelci, v Modré u Děčína.
Vrcholem našeho ročního snažení byla účast na finálovém turnaji Planeo Cup – U8 v Benešově a krásné 8. místo, za což nás odměnil svým pozváním a drobnými dárky starosta města pan R. Solloch.

Byl to další krásný rok se skvělými dětmi.
Děkuji celému realizačnímu týmu za spolupráci a rodičům za podporu a ochotu s dopravou dětí na zápasy.

Trenér Jarda Jordák