Varnsdorf má další bod, plichtu vystřelil Zbrožek

Anglický týden zakončili fotbalisté Varnsdorfu na půdě Vlašimi. Domácí v utkání dvakrát vedli, remízu nakonec zařídil střídající Zbrožek v 72. minutě.

Varnsdorf vstoupil do utkání aktivně a hned v páté minutě běžel sám na brankáře Tanko, ve vyložené šanci ale minul prostor mezi třemi tyčemi. V podobném úniku se předvedl jen o minutu později Solomon, z velkého úhlu ale minul a Sirotník nemusel zasahovat.

Domácí šli do vedení po čtvrt hodině hry, když si na nadýchaný centr na zadní tyč naběhl Filip Horský a hlavičkou otevřel skóre utkání. Svěřenci Miroslava Holeňáka ale dokázali rychle odpovědět. Skvěle rozjetou akci Tanka zakončil do odkryté brány Patrik Schön. O minutu později mohl jít Varnsdorf do vedení. Hlavní sudí nařídil po faulu na Schöna pokutový kop, jenže Vágner skvělým zákrokem vytáhl střelu Kouřila. Vlašim udeřila do poločasu ještě jednou. V druhé minutě nastavení si míč navedl Tomáš Rigo a střelou zpoza vápna zamířil přesně do horního rohu – 2:1.

Druhé dějství nabídlo necelým čtyři sta divákům vyrovnanou bitvu a hodně soubojů. Dvacet minut před koncem hrací doby sáhl trenér Miroslav Holeňák k dvěma střídáním a měl šťastnou ruku. Kristián Zbrožek se mu po necelých pěti minutách na hřišti odvděčil vyrovnávací brankou, když se prosadil po rohovém kopu. V závěru utkání mohl dokonat obrat Tanko, jenže ve vyložené šanci přestřelil. Body se tak nakonec dělily.

FC Sellier & Bellot Vlašim 2:2 FK Varnsdorf

Branky: 15´ Horský, 45+2´ – 21´ Schön, 72´ Zbrožek

Sestava FC Vlašim: Vágner – Biegon (78. Janda), Halinský, Heppner (78. Diao), Horský, Křišťan, Solomon, Nogha, Rigo, Suchan (C), D. Vala II (61. Onije).
Sestava FK Varnsdorf: Sirotník – Kouřil, Bláha, Kubista, Ondráček (68. Zbrožek), Richter, Rudnytskyy (C) (61. Osmančík), Samko (61. Dufek), Švanda (82. Kurka), Tanko, Schön (68. Ludvíček).