Varnsdorf otočil vývoj zápasu a zvítězil, proti Ústí nad Labem se prosadilo šest střelců

V dalším přípravném utkání před startem jarní části sezóny přehrál Varnsdorf třetiligové Ústí nad Labem vysoko šest tři.

Úvodní minuty duelu patřily Varnsdorfu, který šel po pěti minutách hry do vedení. Zálešák si zpracoval míč na polovině hřiště, postupně obešel po lajně dva protihráče a přesným centrem do pokutového území našel hlavičku připraveného Dennyho Samka, který zamířil přesně k levé tyči. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Domácí ztratili míč, kterého se ujal hostující Daniel Richter a propálil vše, co mu stálo v cestě. Ústí během několika minut otočilo vývoj hry a začalo přehrávat Varnsdorf, odměnou mu byla druhá branka. Richter šikovně roztáhl hru a uvolnil Stephane Dao, který překonal Pešla.

Svěřenci Miroslava Holeňáka dokázali vyrovnat po standardní situaci u rohového praporku. Centr tzv. na puntík zakončil opět hlavičkou Solomon Osaghae. Konec úvodního dějství nakonec vyšlo lépe Ústí. Hyčka vyslal do vápna přízemní centr, který propadl až na zadní tyč, kde byl úplně osamocený Marek Červenka – 2:3.

Varnsdorf udělal do druhého poločasu několik změn v sestavě a po třech minutách hry srovnal. Adeleke Tobi si před vápnem našel odražený míč, udělal dva rychlé kroky do strany a přízemní střelou, i za pomoci teče, propasíroval míč do sítě. Od té doby měli domácí územní převahu a kontrolovali hru. Nejprve se po skrumáži ve vápně mezi střelce zapsal Vojtěch Stránský, o několik minut později také Ondřej Podzimek, který dostal míč za brankáře až napotřetí. Tečku za utkáním udělal dvacet minut před koncem hrací doby Simon Omon poté, co ho na hraně pokutového území našel zpětnou přihrávkou Tobi.

FK Varnsdorf sehraje odvetné utkání s Ústím nad Labem v pátek 16. února na přírodní trávě v Modré.

FK Varnsdorf 6:3 FK VIAGEM Ústí nad Labem

Branky: 5. Samko, 39. Osaghae, 49. Tobi, 55. Stránský, 61. Podzimek, 70. Omon – 19. Richter, 23. Dao, 42. Červenka

Sestava FK Varnsdorf: Pešl – Zálešák, Kouřil, Kubista, Vlk – Polyák, Solomon, Kříž – Dufek, Stránský, Samko. Náhradníci: Vaňák, Penc, Simon, Podzimek, Adeleke, Rudnytskyy, Gembický, Parilla

Sestava FK VIAGEM Ústí nad Labem: Němec – Hyčka, Březina, Čítek, Bouguetouta, Čičovský, Buneš, Richter, Mareš, Červenka, Dao. Náhradníci: Bín, Tomšík, Spychka, Uličný, Trenda, Bankole, Jiránek, Černý