Varnsdorf v generálce nestačil na Teplice

Už za týden začne fotbalistům Varnsdorfu druholigová sezóna, generálkou na ni bylo utkání proti Teplicím. Skláři v ní ovšem vyhráli hladce 0:4.

Varnsdorf nezačal utkání hrané v tropickém počasí vůbec dobře. Hned ve druhé minutě využil pressingu Gninga, jenž vypíchl brankáři míč a Fila doslova uklízel do prázdné brány. Po dvaceti minutách hry využil přihrávku do ulice Gning, který šancí nepohrdl a poslal „skláře“ do dvoubrankového vedení.

Krátce po změně stran udeřily Teplice potřetí. Pohlednou kombinační akci zakončil střelou pod břevno Urbanec. Varnsdorf se do ofenzivy dostával jen sporadicky. Dvacet minut před koncem hrací doby musel Grigar předvést skvělý zákrok a míč mířící do šibenice vytáhl konečky prstů na roh. A když se neujala ani střela v 84. minutě, která jen proletěla vedle pravé tyčky, přidaly Teplice čtvrtou branku, když se prosadil Tadeáš Vachoušek.

„Stejně jako jsem po Jablonci nelétal v oblacích, tak ani teď nejsem dole. Zrcadlo bude až druhá liga, až budeme mít soupeře sobě rovného. Máme úplně nový tým, sehráváme se. Drhne nám to, ale snažíme se tým co nejlépe vyladit. V první půli jsme nic nepředvedli, ve druhé to bylo lepší. Ale koncovku a to, jak se do ní dostáváme, musíme zlepšit. Každopádně jsem rád za takovou generálku. Hodně nám ukázala, především negativního, i když tam byly i některé dobré věci,“ řekl po utkání kouč Miroslav Holeňák.

FK Teplice 4:0 FK Varnsdorf

Branky: 2‘ Fila, 23‘ Gning, 55‘ Urbanec, 88‘ Vachoušek

Sestava FK Teplice: Grigar – Knapík, Chaloupek, Mićević, Radosta, Jukl, Mareček, Urbanec, Trubač, Fila, Gning. Náhradníci: Mucha, Křišťan, Bílek, Vachoušek T., Havelka, Hora, Krsmanović, Dramé

Sestava FK Varnsdorf: Pešl – Švanda, Kouřil, Kubista, Ambler, Samko, Kříž, Stránský, Kristian, Gembický, Hodek. Náhradníci: Simon, Solomon, Firbacher, Rudnytskyy, Zálešák, Podzimek, Vaňák.

Foto FK Teplice