Vítězný vstup do sezóny! Varnsdorf přehrál Opavu

První kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v nové sezóně uzavřel duel Varnsdorfu s Opavou. Severočeši vyzráli na Opavu po trefách Zbrožka, Rudnytského a Tanka.

Úvodní minuty zápasu patřily Varnsdorfu, který byl aktivnější na míči. To vyústilo hned v páté minutě ve žlutou kartu pro hostujícího Kopečného. Na první branku se čekalo do dvanácté minuty. Varnsdorf zahrával rohový kop a po několika soubojích ve velkém vápně se míč odrazil ke Kristiánu Zbrožkovi, který razantní střelou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Další slibná šance se zrodila v 18. minutě. Žák utekl po lajně, dostal se do malého vápna, udělal dvě kličky a vystřelil. Hosty skvělým zákrokem podržel Číž. O dvě minuty později už bylo srovnáno. Přetažený míč si až za hranicí vápna našel Denis Kramář, který nic nevymýšlel, navedl si míč na levou nohu a vystřelil na vzdálenější tyč – 1:1. Varnsdorf opět udeřil ve 27. minutě po standardní situaci. Ondráček našel centrem nabíhajícího Pavla Rudnytského, který vrátil svému týmu vedení.

Opava šla do druhé půle se změnami v sestavě. A šlo to znát, hra hostů se oživila. Slezané byli aktivnější, chyběla jim však přesnost ve finální přihrávce. K vážnému ohrožení varnsdorfské branky tak nedošlo. S ubíhajícím časem Opava otevřela obranu, čehož využíval Varnsdorf k rychlým brejkům. Jeden takový předvedl v 76. minutě Tanko poté, co ustál souboj s dvěma protihráči, posunul míč na Bláhu, jenž vyslal Tanka do samostatného úniku. Tvrdou střelu nové akvizice domácích vyrazil na roh Číž a držel naděje Opavy.

O osudu utkání rozhodl Abdullahi Tanko v 88. minutě po dalším brejku, když unikl všem protihráčům, obhodil brankáře a skóroal do odkryté brány.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Miroslav Holeňák (FK Varnsdorf): „Neřekl bych, že Opava hrála špatně, ve druhé půli nás trápila. Mohla hlavičkou vyrovnat na 2:2, to by pak bylo jiné. Šli jsme ale vítězství naproti, kluci tam dali srdíčko, za to jim děkuji. Hrozně moc si vítězství ceníme. Jak šla Opava do rizika, tak nám zatápěla. Vážíme si toho, že jsme porazili takový tým.“

Roman West (SFC Opava): „Chtěl bych se omluvit našim fanouškům za výsledek i za výkon. Vůbec jsme nedokázali převést výkony z přípravy do sezony. Začali jsme špatně, byli jsme nedůslední. Chvíli to vypadalo, že se zvedneme, ale standardka nás dorazila. Domácí byli lepší. Po střídání a změně postů ve druhé půli to začalo vypadat lépe. Kopečný byl sám na malém vápně, měl vyrovnat. Tam se to zlomilo. Bod by byl vzhledem k průběhu zápasu zlatý. Otevřeli jsme to, domácí chodili do brejků a nakonec dali třetí gól. Vyhráli zaslouženě.“