Vlastimil Gabriel získal Cenu Dr. Václava Jíry

Držiteli Ceny Dr. Václava Jíry v hlavních kategoriích se v letošním kalendářním roce stali fotbalista a trenér Jaroslav Hřebík, zlatý olympionik z Moskvy Petr Němec a dlouholetý brankář Teplic a člen Klubu ligových brankářů Jiří Sedláček.

Fotbalová asociace České republiky každoročně cenou Dr. Václava Jíry oceňuje osobnosti, které se v Česku významně podílely na rozvoji fotbalu na celorepublikové či regionální úrovni. V letošním roce jich tak obdrželo „malou plaketu“ celkem dvaačtyřicet. V rámci slavnostního večera byl oceněn i ředitel klubu FK Varnsdorf – Vlastimil Gabriel. Slavnostní vyhlášení proběhlo v úterý 5. září v Praze.

Vlastimil Gabriel

Rodák z Varnsdorfu poprvé zavítal na tamní stadion jako žák a postupně prošel všemi kategoriemi a byl u vzestupů a pádů klubu. V roce 1969 zažil před dvěma tisíci diváky postup do divize a dva roky později i do třetí ligy. Postupně v klubu pracoval jako sekretář, manažer a u áčka jako vedoucí i asistent trenéra. Velkou měrou se podílel na vzestupu A týmu od krajského přeboru, přes ČFL, a účinkování ve druhé nejvyšší soutěži až k možnosti postupu do první ligy v roce 2015. Tehdy však skromný klub ze Šluknovského výběžku účast mezi elitou musel odmítnout, hlavní překážkou byl nevyhovující stadion. Mezi přední kluby FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ale patří Varnsdorf i nadále a pětasedmdesátiletý pan Gabriel, kterého na ocenění navrhl OFS Děčín, má na úspěších a rozvoji velký podíl. Získal tak respekt a obdiv řady kolegů z ostatních klubů, ve vedení soutěže i celé fotbalové veřejnosti.

Foto www.fotbal.cz