Výhra nad Ústím a rozlučka s Damianem Vamberou

FK Varnsdorf U19 – FK Ústí nad Labem 6:3 (4:1)
Sestava: Vorlíček – Beránek, Vambera (K), Funda, Beneš J., Foretník , Šos, Kubr, Grafek, Abrt, Plachý
Střídání: Kucer, Marciňák, Dostál, Matys
Trenéři: Rudnytskyy Pavlo, Jan Hemmer
Góly : 8“ – Kubr, 20“ – Kubr, 26“ – Grafek, 42“ – Plachý, 62“ – Plachý, 81“ – Dostál
V sobotu dopoledne jsme sehráli na domácím pažitu naší dvojky další mistrovské utkání Krajského přeboru staršího dorostu a to s týmem FK Ústí nad Labem. Tento tým se nachází na prvním místě této soutěže a proto nebylo potřeba naše kluky nějak více motivovat, jelikož sami chtěli toto utkání na domácí půdě vyhrát a dokázat si tak, že týmovým výkonem a naší hrou můžeme porazit každého našeho soupeře. Další motivací vyhrát bylo i to, že se jednalo o poslední utkání a rozloučení se s Damiánem Vamberou, který byl v dnešním utkání zvolen i kapitánem mužstva.
Utkání se začalo hrát ve svižném tempu a hned od prvního hvizdu bylo zřejmé, že se jedná o prestižní utkání, ve kterém chce každé mužstvo vyhrát a stát se tak vítězem tohoto pomyslného krajského derby. Bohužel hned v 5. minutě utkání jsme inkasovali první gól a prohrávali jsme tak 1:0. Naše kluky však obdržená branka nijakým způsobem nerozhodila a snažili si hrát stále naši hru založenou na kombinační hře s rychlým přechodem do útoku a zakončením. To se jim vyplatilo, přičemž v 8. minutě utkání Dušan Kubr vstřelil vyrovnávací gól. Utkání se pak přelévalo z jedné strany na druhou, přičemž k vidění byly pěkné akce na obou stranách. Naši vítěznou branku se však podařilo ve 20. minutě utkání vstřelit opět Dušanovi Kubrovi a vyhrávali jsem tak 2:1. K vidění pak bylo i několik neproměněných tutovek. Ve 26.minutě se však již nemýlil David Grafek a po rychlé křídelní akci, jenž byla zakončena tvrdou střelou ke vzdálené tyči jsem vyhrávali 3:1. Naše snažení pak bylo pečetěno brankou Jirky Plachého, který ve 42. minutě naše vítězství zvýšil na 4:1.
S tímto stavem pak naši kluci odcházeli do kabin, kde je však trenéři nabádali k tomu, aby v nastaveném tempu a důrazu nepolevovali, jelikož náš soupeř se nebude chtít vzdát zadarmo a naopak se bude snažit dát rychlou branku a tím utkání ještě zdramatizovat. Tato předpověď se bohužel vyplnila, přičemž jsme hned v 46.minutě obdrželi kontaktní gól a stav byl 4:2. Utkání se však i nadále hrálo ve velkém nasazení a k vidění tak byly pěkné akce. V 62.minutě to však byl opět Jirka Plachý, jenž vstřelil do sítě našeho soupeře další gól a vyhrávali jsme tak již 5:2. Mohlo se tak zdát, že jsme tím našeho soupeře zlomili a utkání s přehledem dovedeme do vítězného konce. Bohužel hned v 68.minutě jsme chybovali v rozehrávce, čehož náš soupeř bleskurychle využil a snížil tak stav na 5:3, čímž se toto utkání opět trochu zdramatizovalo. Naši převahu a větší touhu po vítězství však pečetil v 81.minutě na konečných 6:3 střídající Pavel Dostál – Šroubek.
Tím jsme tak dnešní utkání vyhráli a mohli jsme tak jít spolu s našimi diváky a loučícím se Damiánem Vamberou slavit….
Poděkování na závěr pak patří nejen našim klukům a trenérům, ale i našim věrným fanouškům, příznivcům a rodičům, kteří chodí naše kluky pravidelně povzbuzovat.