Z Třince vezeme bod

V 5 ráno autobus s hráči vyjel z bran Kotliny. Cesta dlouhá přes 400 km byla završena tiskem 1 bodu. Ten nás bodově dotáhl na Vlašim.

FK FOTBAL TŘINEC – FK VARNSDORF 0:0

žluté karty: 24. Foltyn (TRI), 45. Weber (TRI), 73. Samiec (TRI) – 29. Lehoczki (VDF), 76. Zbrožek (VDF), 88. M. Kubista (VDF)

FK Fotbal Třinec: Pastornický – Celba, Foltyn, Janoščín (C), Javůrek – R. Vaněk I., Habusta – Omasta (65. Samiec), Weber (65. Hlúpik), Cienciala (90+1. Puchel) – Mu. Tijani (70. Attah).
Náhradníci: Adamuška – Hýbl, Puchel, Samiec, Hlúpik, Attah, Gáč.

FK Varnsdorf: Vaňák – M. Richter, Zbrožek, Hasil – Lehoczki, Bláha, M. Kubista, Heppner (67. Kocourek) – Rudnytskyy (C) (90+1. Kazda), Ondráček (76. Schön) – Velich.
Náhradníci: A. Richter – Minsung, Daniel Novák, Macháček, Schön, Kazda, Kocourek.

Rozhodčí: Adámková – Dobrovolný, Lakomý

Kristián Zbrožek: Dnešní zápas hodnotím pozitivně. Do utkání jsme vstoupili aktivně a dobře jsme kombinovali, byli trpěliví. Domácí byli hodně zatažení a snažili se nakopávat na velké útočníky. Byli jsme na to dobře připraveni a celý tým dodržoval přesně to, co jsme si řekli. Soupeř měl pár standardních situací, ale jinak jsme je do žádného tlaku nepustili. Je škoda, že nám nevyšla nějaká akce a nedali jsme gól, protože jsme pár dobrých věcí měli. Bod určitě bereme. Je dobře, že jsme nedostali gól. Byl to dnes TÝMOVÝ výkon a od toho se určitě musíme odrazit.

Oliver Velich: Dnešní zápas nebyl vůbec snadný. Soupeř byl dobře připraven po fyzické stránce. Snažili se hrát jednoduše a opřít se nákopy o vysokého útočníka. Naše obrana na to byla dobře připravená a do žádné vyložené šance jsme je nepustili. Jediné z čeho hrozili, byly rohy a standardní situace. My jsme se snažili o kombinaci a byli jsme trpěliví. Pár náznaků jsme tam měli, ale chyběl nám větší klid v předfinální fázi. Remíza je asi spravedlivá pro oba týmy.

Martin Kotyza: Těší nás, že jsme si poradili se způsobem hry Třince, který je v domácím prostředí vždy nepříjemný. Směrem do ofenzivy jsme si vytvořili několik slibných pološancí, ale vyloženou šanci bohužel ne. V tom se určitě chceme zlepšit. Celkově je pro nás bod, obzvláště po tak dlouhé cestě, dobrý a bereme ho s respektem.