Zápas na Žižkově rozhodla jedna branka

21. kolo pro nás skončilo prohrou na Žižkově. I přes chycenou penaltu Adamem Richterem, jedeme z Prahy bez bodu.

FK Viktoria Žižkov – FK Varnsdorf    1:0 (0:0)

Branky: 61. Jaroslav Diviš

žluté karty: 90+2. Ahamada (ZIZ) – 43. Zbrožek (VDF), 56. M. Richter (VDF), 90. Bláha (VDF)

Neproměněná penalta: 47. Súkenník (ZIZ), brankář A. Richter zneškodnil

FK Viktoria Žižkov: K. Hrubeš (21. Švenger) – Řezáč, Pudil, Súkenník (C), Muleme – Zoubele (83. Petrlák), Sixta – D. Richter (83. Ahamada), Urbanec, Bazal (55. Jaroslav Diviš) – Batioja.
Náhradníci: Švenger – Jaroslav Diviš, Petrlák, Nabijev, Auer, Ahamada, Hušek.

FK Varnsdorf: A. Richter – Hasil, Zbrožek (C), M. Richter – Lehoczki, Bláha, M. Kubista, Heppner (65. Daniel Novák) – Ondráček (65. Šilhan), Schön (78. Kazda) – Velich (78. Šimon).
Náhradníci: Vaňák – Šimon, Šilhan, Minsung, Daniel Novák, Macháček, Kazda.

Rozhodčí: Lerch – Novák, Slavíček

Počasí fotbalu nepřálo, proto se oba týmy na podmáčeném terénu trápily. Výjimkou byl jen samostatný únik Patrika Schöna, kterého skvěle vychytal Karel Hrubeš. Brankář Žižkova však obdržel úder do hlavy, a přestože pokračoval ve hře, po dvaceti minutách byl donucen vystřídat.

Nepřesností přibývalo stejně jako osobních soubojů, proto první poločas gól nenabídl. V úvodu druhého dějství však vypálil Daniel Richter z hranice vápna těsně vedle levé tyče, načež jeho následná střela z druhé vlny po rohovém kopu skončila na ruce bránícího hráče. Žižkov tak dostal příležitost penalty, ale Adam Richter skvěle vystihl směr Súkenníkova kopu a skokem k pravé tyči pokutový kop zneškodnil. Už podruhé v utkání se dostal do úniku Patrik Schön, leč tentotkrát ho vychytal na velkém vápně Milan Švenger.

Krátce nato se ve vápně dostal k míči Jaroslav Diviš, jenž si připravil střelu a přesnou trefou k pravé tyči po hodině hry otevřel skóre.Varnsdorf se nevzdával, střídání oživila jeho ofenzivu, ale šance už měli hlavně domácí. Jakub Urbanec však nejprve pálil z vápna mimo, načež po pár minutách neusměrnil svou střelu k zadní tyči.

fnliga.cz