Adam Ondráček: Musíme opět zabrat a semknout se

Záložník Adam Ondráček je odchovancem Varnsdorfu, byť je kmenovým hráčem Liberce. Posledních několik let je ale stabilní oporou varnsdorfského týmu.

Po dobrém vstupu do sezóny přišla dvě zaváhání s Příbramí a rezervou Slavie. V čem byl problém? Protože ani v jednom zápasu nebyl Varnsdorf horším týmem.

Souhlasím, že jsme ani v jednom zápasu nebyli horším týmem. Na druhou stranu musím říct, že Příbram se na nás velice dobře připravila, snažila se napadat nahoře a rozbíjet naši hru. Po inkasovaném gólu jsme se tlačili dopředu, ale chybělo nám trošku přesnosti ve finální fázi. Po vyrovnávacím gólu jsem věřil, že jsme schopni zápas dotáhnout do vítězného konce, ale bohužel jsme z ojedinělé akce dostali opět gól. Pak jsme se snažili všechny síly vrhnout do útoku, ale už to nebylo ono, naopak Příbram vyrážela do brejků.

Co se týče zápasu na Slavii, měli jsme hrozný vstup do utkání. Dva brzké inkasované góly během prvních deseti minut. Pro každého je to těžké otáčet takový vývoj utkání, ale nic jsme nezabalili a snažili se utkání otočit. Klobouk dolů přede všemi, že jsme dokázali zápas vyrovnat a myslím si, že bychom možná i vyhráli, ale to už je minulost. Přišla chyba, která se proste ve fotbale občas stane. My tak opět odcházeli bez bodu.

Nyní se hrají zápasy v rychlém sledu. Ve čtvrtek vás čeká Dukla, v neděli béčko Olomouce. Do toho ještě vstoupí MOL Cup. Vyhovuje vám to?

Mně osobně to nevadí. Raději hraji zápasy, než trénuji (směje se). O tom to vlastně je. Je to takový vrchol toho týdne, na který se těšíte a připravujete. A pokud jsou zápasy rychle za sebou, tak za mě jedině dobře.

Jak jste zatím spokojený s vývojem sezóny?

Se vstupem do sezóny jsem spokojený tak napůl, jelikož vím, že jsme mohli být v tabulce ještě úplně jinde. Škoda posledních dvou zapasů, protože si myslím, že se oba dva daly zvládnout, ať už vítězně nebo remízově.

Sledujete v kabině pořadí v tabulce?

Lhal bych, kdybych tvrdil, že nesledujeme. Chtěli bychom samozřejmě hrát co nejvýš, hrát pěkný fotbal a vyhrávat. Teď musíme opět zabrat, semknout se a začít od týmového výkonu s dobrou defenzivou a kvalitou v útočné fázi.