Bojovnost a dobrý výkon brankáře ve Vlašimi

FC Sellier & Vlašim – FK Varnsdorf 0:0

ŽK: Červenka – Kazda, Lehoczki, Kubista, Bláha.
Vlašim: Řehák – P. Breda, J. Štochl, Broukal, V. Svoboda – Janda (75. Ruml), Zinhasović, Průcha, Blecha – Bassey, Červenka (84. Firbacher).
Varnsdorf: A. Richter – Heppner (78. Daniel Novák), Hasil, Kazda (68. Šilhan), Zbrožek – Kouřil, M. Kubista, Bláha, Lehoczki (85. Schön) – Šimon (46. Velich), Ondráček.

Do nedělního utkání vstoupili domácí dobře a už po pěti minutách hry se v šanci ocitl Marek Červenka. Jeho zakončení však postrádalo větší razanci a brankář Richter dokázal tuto střeli zkrotit. I nadále určovala tempo hry spíše domácí Vlašim a po dvaceti minutách byla k vidění další šance. Blechova rána byla zablokována, stejně tak i zakončení Jandy. Odražený míč, jenž byl stále ve hře, nakonec poslal na branku v těžké pozici znovu Filip Blecha, ale Richter opět dokázal zabránit míči v cestě do branky.

Domácí trenér mohl být s výkonem svých svěřenců během prvního poločasu velmi spokojen. Směrem dozadu hráli domácí velmi dobře a brankář Řehák nemusel řešit žádnou vážnější situaci. Navíc před odchodem do kabin ještě zahrozil v gólové šanci Ladislav Janda, ale jeho dělovku na přední tyč zlikvidoval Richter!

Po změně stran na chvíli tempo hry upadlo a zajímavých šancí bylo k vidění o poznání méně. Jako první mohl gólovou radost zajistit Petr Breda, ale jeho pumelici opět zastavil bezchybný Richter. O chvíli později brankář Varnsdorfu zneškodnil i další zakončení z dílny domácích.

Hosté se do šancí dostávali pramálo, ale přeci jen se nakonec mohli dočkat úspěchu. Závar ze 78. minuty však vyřešil odkopem na poslední chvíli jeden z domácích obránců. Utkání tedy směřovalo k bezbrankové remíze, kterou mohl zvrátit v nastaveném čase střídající Filip Firbacher, ale jeho rána nakonec zamířila těsně vedle branky. Zápas tedy skončil bezbrankovou remízou.

fnliga.cz