Trenér Drsek hodnotí jarní polovinu soutěže

Máme za sebou 7 jarních utkání a 7 je před námi. Po 19. kole jsme na 10. místě s 23 body. Jak je spokojený trenér Pavel Drsek?

Máte za sebou polovinu jarní části soutěže. Jak byste ji zhodnotil?
První polovina jarní části se většinou odehrávala v bojovném duchu, kdy stav hřišť nedovoloval vždy kvalitní fotbal. Všiml jsem si, že většina týmů se snaží hrát beton a nedostat gól, což je rozdíl oproti lize první.

Jak se tým od začátku vašeho působení změnil? Je vidět, že je na tom fyzicky lépe..
Snažíme se s kolegy na hráče tlačit, aby se snažili hrát konstruktivně, což nám v některých zápasech vycházelo lépe a v jiných hůře. Kluci by měli s lepšími travnatými podmínkami zlepšit rozehrávku a hru na útočné polovině, jelikož jsme v těchto situacích dost krát ztráceli míče a těžce o ně bojovali zpátky.

Jak vidíte poslední čtvrtinu soutěže?
Doufám, že v poslední čtvrtině nahrajeme více bodů než jsme doteď na jaře uhráli.

Koho tipujete na vítěze letošního ročníku F:NL?
Jednoznačně Hradec.

Jaký tým vám herně nejvíce vyhovoval a jaký naopak?
Nejvíc se mi zamlouval herní styl Dukly, vůbec nám nevyhovoval způsob hry v Blansku.

Během května tým odehraje 6 utkání…většina kluků raději častěji hraje, než trénuje..jak to máte vy?
V květnu se hraje 6 zápasů a to je dobře. Měl jsem to rád jako hráč a mám to rád i jako trenér, i když vím, že někteří trenéři to nemusí.

Jak jste si zvykl na roli hlavního trenéra, zodpovědnost je už jen na vás…
Já už jsem hlavního trenéra dělal, takže jsem si tolik zvykat nemusel. 3 měsíce jsem vedl tým Duklu a přes dva roky jabloneckou juniorku. Ta práce mě baví a jsem za ni rád.

V prvním rozhovoru jste uvedl, že „Ta fotbalovost, kterou bych chtěl aby tam byla, pak přijde“, už tedy přišla?
Fotbalovost – mě u některých hráčů uspokojuje, ale jsou v týmu i tací, kteří si na to zvykají pomaleji a na nás s majitelem pak bude, abychom si to vyhodnotili a řekli, jestli jsou ještě všichni schopní se ve své kariéře zlepšovat.

Jak vám vychází styl, který jste měl v plánu vtisknout našim hráčům?
Styl hry je spojený s fotbalovostí, ale na systém rozestavení si kluci docela zvykli.

Přemýšlíte už o letní přípravě?
Ano, některé zápasy máme už dohodnuté, ale ještě ne všechny. O přípravě také už přemýšlím, jelikož se zase chceme trošku posunout dopředu. Bude také záležet, kdo tu zůstane a kolik nových hráčů přijde. Pokud by to podmínky dovolily, tak bychom rádi někam vyjeli.

Jak si na vaše nové angažmá zvykla rodina?
Rodina si zvykla, protože jsme takto už fungovali, když jsem trénoval v Jablonci. Moji kluci už trošku povyrostli a tak mají na mě o trochu jiné nároky než tehdy.

Co si myslíte o nesportování dětí? Přeci jen taky doma máte dva syny – sportovce…
Nesportování dětí považuji jako obrovský problém a to samé i to, že děti nemohly chodit do školy. Myslím si že toto vláda nezvládla a bude to mít později obrovské následky. Je vidět, že ve vládě moc lidí v dětství sport rádo nemělo.