Derby vyšlo lépe domácímu Ústí

Včera bylo 8. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zahájeno hned 3 duely. Bohužel všichni favorité v nich vyšli naprázdno. Dukla podlehla Příbrami, Vlašim ztratila body s Prostějovem a náš tým prohrál v Ústí nad Labem.

FK Ústí nad Labem – FK Varnsdorf   2:0 (1:0)

Branky: 5. Gonzalez, 90+1. Ogiomade

žluté karty: 75. Hudec (UNL), 82. Jiránek (UNL), 90+2. Ogiomade (UNL) – 40. Heppner (VDF), 81. Hušek (VDF)

Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 4:6. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 10:12.

FK Ústí nad Labem: J. Plachý – Strada (80. Písačka), Hudec, Brak, Chodora – M. Bílek – Alexandr (66. Jiránek), Čičovský (66. Emmer), Miskovič – Prošek (C) (74. Ogiomade), Gonzalez. Trenéři: David Jarolím, Jaromír Jindráček, Richard Stražan.
Náhradníci: D. Němec – Jiránek, Cantin, Písačka, Ogiomade, A. Černý, Emmer.

FK Varnsdorf: A. Richter – M. Richter, Kouřil (C), Hušek, Heppner (46. Rudnytskyy) – Lauko (72. Pajkrt), M. Kubista (80. Zbrožek) – Schön, Ondráček (58. Breda), Dordić – Velich (58. Šimon). Trenéři: Pavel Drsek, Petr Papoušek.
Náhradníci: Porcal – Bharti, Pajkrt, Šimon, Breda, Zbrožek, Rudnytskyy.

Rozhodčí: Proske – Dohnálek, Bureš; delegát: Moláček; technický delegát: Hubička

Diváci: 614

Trenér Pavel Drsek: „Přijeli jsme do Ústí nad Labem jako na pouť. Mysleli jsme si, že se Arma porazí sama. Obdrželi jsme zajímavý gól, který nechci před zhlédnutím videa komentovat. Byli jsme pomalí jak fyzicky, tak i myšlenkově, hra byla tragická. Dopředu sice nějaké situace byly, ale do defenzivy to byla první poločas katastrofa. V druhém poločase jsme byli daleko živější a agresivnější, přesto jsme nedokázali vstřelit branku, štěstí se k nám ale nepřiklonilo, protože fotbalový bůh je spravedlivý. Šance jsme nedokázali zužitkovat a dopadlo to tak, jak to z našeho pohledu dopadlo. Byl jsem hodně naštvaný jako po prvním kole v Jihlavě, kde výkon byl rovněž otřesný. Přerušení série neporazitelnosti mě mrzí, člověk chtěl šňůru udržet. Pokusíme se příští týden nastartovat novou, když máme doma Třinec.“

Lukáš Hušek: „Bohužel, dnes jsme nevstoupili do zápasu ideálně. Chtěli jsme na Ústí jít jako do zápasu s Vlašimí a hned je dostat pod tlak. Bohužel hned v 5. minutě jsme po sporné situaci inkasovali a dalších 15´ se hledali. Postupně do konce poločasu jsme začali být lepším týmem. Druhý poločas byl od nás lepší, domácí jen čekali v hlubokém bloku. Dnes nám ani štěstí nepřálo, nastřelili jsme břevno, tyč a měli jsme spoustu dalších šancí. Gól v nastavení už padl po brejku soupeře, když jsme vydali všechny naše síly do útoku a soupeř nás potrestal. Nejdůležitější je teď podívat se na videu na chyby, zregenerovat a připravit se na domácí utkání s Třincem.“

foto fkusti.cz