Dorost porazil německé sousedy

FK Varnsdorf U19  – FC Oberlausitz Neugersdorf        5 : 0  ( 4 : 0 )

Sestava :  Vorlíček – Marciňák, Beránek, Funda (K), Kucer – Foretník, Šos, Kubr – Grafek, Galeno – Plachý

Střídání : Beneš, Neuman, Abrt

Trenéři : Rudnytskyy Pavlo, Jan Hemmer

Góly :  16“ – Grafek, 31“ – Šos, 38“ – Grafek, 40“ – Neuman, 48“ – Kubr

Další přípravné utkání před nastávající sezónou jsme sehráli ve středu odpoledne na naší dvojce , přičemž našim soupeřem byli hráči německého týmu se sousedního Neugersdorfu.

Tato mezinárodní utkání mají vždy „svůj náboj“, jelikož němečtí hráči jsou charakterističtí svým důrazem, bojovností a zarputilostí, přičemž nevypustí žádný souboj. I tento zápas se tedy nesl od prvního písknutí v tomto  duchu, přičemž naši kluci si s těmito vlastnostmi poradili a přidali k nim navíc i kombinaci, rychlé přenášení hry a zakončení a to vše podpořili týmovým výkonem.

Odměnou jim za to bylo vítězství 5 : 0, což by mohlo navádět k tomu, že náš soupeř byl o třídu horší. Nebylo však tomu tak, přičemž i náš soupeř si vytvořil za zápas několik slibných a nebezpečných akcí, se kterými si však naši hráči poradili, případně nás podržel náš gólman Kuba Vorlíček. Z naší strany tak góly padly po dvou pěkných individuálních akcích z levé strany zakončených tvrdou střelou od Davida Grafka. Dále dal pěkný gól hlavou David Šos po přesném centru z levé strany od Davida Grafka. O další dva góly se pak podělili Matys Neumann a Dušan Kubr, který dělovkou z vápna náš výkon pečetil na konečných 5 : 0. Bylo by tedy dobré, kdyby si naši kluci tuto formu udrželi i do nastávajících  mistrovských utkání a za svůj předvedený výkon tak postupně začínali sbírat první mistrovské body v nastávající sezóně. Je však potřeba neusnout na vavřínech a stále na sobě v tréninku pracovat.

Na závěr  je opět potřeba poděkovat našim věrným fanouškům a rodičům,

kteří chodí naše kluky pravidelně podporovat a fandit.

RG