MOL Cup: Varnsdorf si poradil s Kosmonosy a postupuje do dalšího kola

Fotbalisté Varnsdorfu si v prvním kole MOL Cupu poradili s divizními Kosmonosy a postupují do druhého kola, kde narazí na Kladno.

Trenér Miroslav Holeňák udělal pro pohárové utkání několik změn v sestavě. Od úvodních minut nastoupili například Zálešák, Penc či Omon. Na úvodní branku se čekalo do desáté minuty, když se střelecky prosadil uzdravený kapitán Pavlo Rudnytskyy. Těsně před koncem prvního poločasu ale domácí srovnali po střele Tomáše Fabiána.

Do druhé pětačtyřiceti minutovky nastoupil i novic Jakub Kosař. Dvaadvacetiletý záložník bude ve Varnsdorfu hostovat z Hradce Králové. Přes čtyři stovky diváků čekaly na další branku až do 72. minuty, kdy se prosadil Roman Zálešák. Chvíli na to šly Kosmonosy do deseti. Michal Šimáček podrazil soupeře v pokutovém území a po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch. Pokutový kop následně proměnil Dominik Kříž. Tečku za utkáním udělal Filip Firbacher v 86. minutě, když přidal čtvrtou branku Varnsdorfu.

V dalším kole MOL Cupu narazí FK Varnsdorf na SK Kladno. Úředním termínem druhého kola je středa 30. srpna.

SK Kosmonosy 1:4 FK Varnsdorf

Branky: 44′ Fabián – 10′ Rudnytskyy, 72′ Zálešák, 82′ Kříž (pen.), 86′ Firbacher

Sestava SK Kosmonosy: Šteiner – Podzimek, Hošťálek, Hrdlička, Šimáček – Kubelka (63. Pivazi), Prieložný (83. Straka), Mašek /K/, Král (70. Šulc) – Strnad (70. Hradec), Fabián
Sestava FK Varnsdorf: Pešl –Zálešák, Penc (46. Kosař), Kubista, Omon – Stránský (60. Samko), Michal, Osaghae (75. Kříž) – Rudnytskyy (60. Gembický), Hodek, Dufek (60. Firbacher)