Duel s Duklou rozhodla penalta v poslední minutě zápasu

Fotbalisté Varnsdorfu podlehli v 18. kole druhé nejvyšší fotbalové soutěže pražské Dukle 0:1. Duel rozhodl pokutový kop v poslední minutě zápasu.

Svěřenci Miroslava Holeňáka vstoupili do utkání s pražskou Duklou aktivně a do pokutového území vyslali během několika úvodních minut hned několik. Žádný z nich ale správného adresát nenašel. Dukla se postupem času dostávala více do hry, ale byl to Varnsdorf, který první zahrozil. Ve 24. minutě to v Kotlině jen zahučelo. Přes 900 diváků viděli přízemní střelu Dominika Kříže, který minul levou tyč jen o pár centimetrů.

Vlnu emocí spustila situace po půl hodině hry, když Vojta dobíhal skákající míč v pokutovém území a vypadalo to, že Hašek zahrál rukou. Sudí Batík ale nic takového nesignalizoval a pokračovalo se ve hře. Domácí se ještě nadechli v závěrečných minutách prvního poločasu k tlaku, k přímému ohrožení Šťovíčkovy svatyně ale nedošlo a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Dukla vstoupila do druhého dějství s jednou změnou v sestavě, od té doby byla častěji na míči a hledala skulinku ve varnsdorfské obraně. Hra byla však často přerušována nedovolenými zákroky či střídáními. Pražané poprvé udeřili v 87. minutě. Zeronik si pokryl míč, navedl si ho na střed hřiště a přízemní střelou donutil Vaňáka k zákroku, odražený míč potom uklidil do sítě Mešanovič, jenže pomezní rozhodčí viděl ofsajd a branka nemohla platit. O dvě minuty později se k balónu dostal opět Zeronik a po střetu ve vápně se poroučel k zemi a sudí ukázal na pokutový kop. Ten si vzal na starost Jakub Hora a rozhodl o těsné výhře Dukly ve Varnsdorfu.

FK Varnsdorf 0:1 FK Dukla Praha

Branky: 90′ Hora

Sestava FK Varnsdorf: Vaňák – Ambler, Kouřil, Kubista, Zálešák – Kříž (70. Dufek), Samko (86. Omon) – Stránský (86. Vlk), Polyák, Rudnytskyy (57. Gembický) – Vojta (70. Kosař)
Sestava FK Dukla Praha: Šťovíček – Vondrášek, D. Hašek (46. J. Jeřábek), Peterka (C), Helešic – J. Hora, Kozma – Douděra (82. Hrubeš), Kozel (63. Zeronik, 90. Buchvaldek), Moulis (63. Ludvíček) – Mešanović