Důležité body. Varnsdorf proti Spartě rozhodl v prvním poločasu

První jarní vítězství. Fotbalisté Varnsdorfu vyhráli v Praze nad rezervou Sparty a opustili sestupové pásmo.

V úvodu utkání obě mužstva ukázala, že nebudou pouze bránit. Přesto to byla Sparta, která si vypracovala první vážnější šance. Pozorný Martin Vaňák ale střelu Šilera a hlavičku Hranoše zneškodnil. Varnsdorf se postupem času dostal více do hry a začal být více nebezpečný. Ve 27. minutě centroval z pravé strany Roman Zálešák, jeho nabídku na zadní tyč vrátil na pokutový kop hlavičkou Matyáš Vojta a nikým nehlídány Dominik Kříž propálil vše, co mu stálo v cestě.

Téměř totožná situace nastala o deset minut později, akorát z druhé strany. Přízemní centr do vápna propadl až k osamocenému Vojtěchu Stránskému, který povedenou ranou k pravé tyči nedal domácímu brankáři šanci – 2:0.

Do druhého dějství vstoupili lépe svěřenci Miroslava Holeňáka, ovšem ani jeden z pokusů zakončit neskončil brankou. A tak udeřila Sparta. Akce po pravé straně skončila centrem do vápna, kde nedůrazně hlídaný Vojtěch Hranoš poslal míč do horní části branky. O pár minut později varnsdorfská obrana znovu zaváhala, Hranoš dokázal tváří v tvář položit Vaňáka, ovšem kličkou se zahnal do úhlu a míč skončil mimo hrací plochu.

S blížícím se koncem hrací doby mohl FK Varnsdorf rozhodnout. Domininik Gembický, jenž dostal skvělý pas za obranu, pálil k tyči, ovšem Surovčík míč špičkou kopačky vytáhl na roh. Z následné standardní situace zakončoval z prostoru malého vápna Ondřej Podzimek, jenže gólman Sparty vytáhl další skvělý zákrok. Varnsdorf to ale mrzet nemuselo, na sever Čech veze tři důležité body a v tabulce poskočil mimo sestupová pásma.

AC Sparta Praha B 1:2 FK Varnsdorf

Branky: 57‘ Hranoš – 26‘ Kříž, 38‘ Stránský

Sestava AC Sparta Praha B: Surovčík – Uhrinčať, Ševínský (C) (37. Jedlička), Lilling – Penxa, Okeke (75. D. Michl), Jonáš, Hodouš (86. Šilhart) – M. Ševčík (75. Holoubek), Šiler, Hranoš (86. Váňa).
Sestava FK Varnsdorf: Vaňák – Ambler (90+2. Juzvak), Penc (65. Gembický), Kubista (C), Zálešák – Kříž (80. Podzimek), Dufek – Stránský (90+2. Vlk), Polyák, Kosař – Vojta (80. Hodek).

Foto AC Sparta Praha