PREVIEW: Varnsdorf jede na Spartu, která na jaře ještě neinkasovala

Fotbalisté Varnsdorfu se v rámci 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY představí v Praze proti rezervě Sparty. Utkání je na programu v neděli 17. března od 10.30 hodin.

AC Sparta Praha B

Fotbalisté pražské Sparty vstoupili do jarní části sezóny nejlépe, jak mohli. Ve dvou odehraných kolech vstřelili celkem šest branek, navíc žádnou neinkasovali. Svěřenci Luboše Loučky nejprve na domácím hřišti deklasovali Prostějov (4:0), o týden později uspěli i v Chrudimi (2:0). Před březnovou reprezentační přestávkou se rezerva představí na „domácí“ půdě proti Varnsdorfu. Během zimní přípravy přišla Sparta o nejlepšího střelce – Tomáše Schánělce, který přestoupil do ligového Zlína.

FK Varnsdorf

Družina Miroslava Holeňáka na jaře stále čeká na tříbodové vítězství. V úvodním duelu si sice přivezla bezbrankovou remízu z Vlašimi, o týden později ale doma ztratila s Duklou Praha. Utkání rozhodl nařízený pokutový v poslední minutě zápasu, kterou proměnil Jakub Hora. Varnsdorf jede do hlavního města s jasným cílem – bodovat. „Na Spartu pojedeme samozřejmě něco urvat. Vyhrála dvakrát po sobě, je rozjetá. Ale druhá liga je vyrovnaná a každý muže porazit každého. Do boje půjdeme jako do každého zápasu. V naší situaci nemáme na co čekat, potřebujeme sbírat body a nemůžeme se ohlížet na to s kým a kde,“ řekl před zápasem Matěj Kubista, stálice varnsdorfské obrany.

Vzájemná bilance

FK Varnsdorf se s rezervou Sparty utkal naposled v polovině srpna loňského roku, utkání díky trefám Hodka a Firbachera skončilo smírně 2:2. V sezóně 2022/2023 z toho jedno vítězství (2:0) a jedna prohra stejným poměrem.

Informace k utkání

Utkání je na programu v neděli 17. března od 10:30 hodin na stadionu v Seifertově ulici v Praze. Utkání můžete přímým přenosem sledovat na sporttotal.cz. Dokáže si Varnsdorf připsat první jarní vítězství? Vsadit si můžete u společnosti Tipsport, prémiového partnera klubu.

*Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Účast osob mladších 18 let na hazardní hře je přísně zakázána.