Finálový turnaj PLANEO Cupu již tento víkend

Ve dnech 27. – 28. května proběhne na fotbalovém stadionu FK Varnsdorf finálový turnaj jedenáctého ročníku Poháru mládeže FAČR, který se hraje pod názvem PLANEO CUP. Jedná se o (v pořadí) pátý turnaj ze série šesti finálových turnajů, které na jaře probíhají napříč celou republikou, a to ve věkových kategoriích U8-U13.

Z celkového počtu 924 týmů z 260 klubů čítající více než 18.000 hráčů a hráček se v každé věkové kategorii probojovalo do jarních bojů 24 nejlepších týmů. To dokresluje, jak náročná cesta to pro mnohé z nich byla a zároveň jaký vrchol sezóny to pro ně znamená. Konkrétně ve Varnsdorfu se utká 24 nejlepších týmů věkové kategorie U9, mezi kterými nebudou chybět ani domácí hráči FK Varnsdorf. Ti budou mít možnost si poměřit síly s týmy, jakým jsou např. Sparta Praha, Slavia Praha, FK Jablonec, Sigma Olomouc, Zbrojovka Brno a další. V této kategorii jsou už nyní vidět rodící se fotbalové hvězdy, které budou jednoho dne běhat po ligových trávnících.

„Jde o úžasný projekt, pro samotné děti i jejich rodiče. Oni na účast v turnaji jistě nezapomenou do konce života. Sám jsem se v minulosti zúčastnil několika finálových turnajů a pokaždé se mi moc líbily soutěživost, entuziasmus, radost a emoce, které děti do hry pokaždé vkládaly. A stejně byl na místě také občas obrovský smutek, což také k fotbalu patří – nejen k tomu mládežnickému. Někteří hráči z věkové kategorie U13 se už objevují v žákovské lize nebo krajských reprezentacích, a pokud uspějí na turnajích této úrovně, mohou se prosazovat i dál a nakonec se mohou dostat třeba až do nejnižší reprezentační kategorie U15. Přeji všem, kteří se letošního turnaje Planeo Cupu – Poháru mládeže FAČR zúčastní, mnoho zážitků a sportovních úspěchů,“ uvedl Jan Suchopárek, trenér české fotbalové reprezentace U21 po slavnostním losování finálových turnajů, které proběhlo již na začátku roku.

Kromě osvědčených míst, jako jsou Benešov, Vysoké Mýto nebo Uničov, zavítají letos finálové turnaje také do nových lokalit, mezi které patří právě Varnsdorf, nebo Kuřim a Hlučín. Všechny pořádající kluby se několik měsíců pečlivě připravovaly společně s realizačním týme PLANEO CUPu a FAČR, aby během nadcházejících víkendů prožili hráči, trenéři ale i rodiče nezapomenutelný zážitek, a to nejen co se sportovní stránky týče.

„Přípravy na finálová klání trvaly několik měsíců a společně s novým partnerem Planeo Cupu, společností Hisense, jsme připravili velké množství novinek, na které se mohou účastníci finálových turnajů tento ročník těšit. Stovkám dětí i jejich rodičům tak PLANEO Cup přinese úsměv na tváři a jsme proto rádi, že je značka PLANEO titulárním partnerem této významné sportovní akce a že má podporu i tak silného hráče v oblasti sponzoringu fotbalu na světové úrovni, jakým je Hisense,“ říká Tomáš Opluštil, ředitel maloobchodní sítě PLANEO.

Všichni hráči se nejspíš těší i na Martina Vitíka, který je oficiální tváří letošního ročníku, a který na některý z finálových turnajů dorazí. Jeho fotbalová cesta nejen do Á-čka Sparty Praha ale i do Á-čka českého národního týmu může být pro mnohé opravdu inspirativní. Vždyť on sám byl před pár lety ve stejném věku a na stejném startu fotbalové kariéry, jakou jsou právě oni.

Jak už si účastníci PLANEO CUPu zvykli, i letos se na zmíněných finálových turnajích objeví spousta fotbalových osobností a dle časových možností také dlouholetí ambasadoři a průvodci celým ročníkem Pavel Čapek a Jakub Kohák. Především se ale všichni můžou těšit na špičkový fotbal věkové kategorii U9.