Varnsdorf se s Karvinou rozešel smírně 2:2

Varnsdorf v televizním utkání remízoval s lídrem druholigové tabulky MFK Karvinou 2:2. Branky zaznamenali Schön a Dufek.

Karviná jela na sever Čech s jasným cílem. Využít první mečbol a zajistit si postup mezi elitu. Úvod utkání ale patřil Varnsdorfu, který šel do vedení už po devíti minutách, kdy famózní průnikovou přihrávku proměnil Patrik Schön, který dokázal obejít hostujícího brankáře a otevřít skóre utkání.

Radost domácím ale vydržela pouze několik vteřin. Špatně načasovaný skluz Zbrožka znamenal jednak žlutou kartu, ale hlavně pokutový kop. Gólman Sirotník sice vystihl směr, na razantní střelu Jaroslava Málka ale neměl nárok.

Varnsdorf měl v prvním poločasu častěji míč na kopačkách, doplácel ale nepřesnost ve finální přihrávce či v zakončení. Po čtvrt hodině hry nebezpečně zpoza vápna vystřelil Švanda, brankovou konstrukci ovšem minul o pár desítek centimetrů. Vedení svěřencům Miroslava Holeňáka vrátil ve 24. minutě Ladislav Dufek, který dokázal využít milimetrový pas za obranu a přesnou ranou k tyči rozvlnil karvinskou síť.

Karvinští udělali do druhého poločasu hned dvě změny v sestavě. Obraz hry se přesto příliš nezměnil a byl to Varnsdorf, který mohl jít do dvoubrankového vedení. Jenže doplácel na střeleckou impotenci nigerijského útočníka Tanka, který třikrát během dvanácti minut ve vyložené šanci minul. Varnsdorf se v závěru utkání více soustředil na defenzivní činnost, pasivitu potrestal v 84. minutě po rohovém kopu Lucky Ezeh, který se dostal k odraženému míči a srovnal na konečných 2:2.

FK Varnsdorf 2:2 MFK Karviná

Branky: 9´Schön, 24´Dufek – 12´Málek, 84´Ezeh

Sestava FK Varnsdorf: Sirotník – Richter, Kouřil, Zbrožek, Švanda – Bláha, Samko (68. Rudnytskyy) – Dufek (46. Osmančík), Ondráček (74. Kubista), Schön (90+2. Kurka) – Tanko (90+2. Ludvíček).
Sestava MFK Karviná: Ciupa – Moses, Boháč, Žák (46. D. Krčík), Málek (46. Bartl) – Antovski, Bederka, Akinyemi (70. Papadopulos), Budínský (C) (70. Ezeh), Mikuš – Memić (84. Mihalík).