FK Varnsdorf nestačil na Líšeň a z Brna odjíždí bez bodu

Fotbalisté Varnsdorfu vyšli v šestém kole druhé nejvyšší fotbalové soutěže bodově naprázdno. Líšni podlehli 1:2.

Souboj týmů z dolních pater tabulky začali lépe hráči Líšně, když hned z kraje zápasu nebezpečně vystřelil Vandas. Varnsdorfu se sice rozjížděl pomaleji, ale postupně v prvním poločasu začal kontrolovat hru. Nejprve z malého vápna pálil do břevna Firbacher, následnou dorážku vytáhl Samka vytáhl pozorný Vajner.

Odměna za aktivní hru přišla pro Severočechy v 18. minutě ze standardní situace. Matěj Kubista si našel vyboxovaný míč na hranici velkého vápna a hlavičkou přesně zavěsil. Ve zbytku poločasu Varnsodrf udával tempo hry, žádnou vážnější šanci si už ale nevypracoval.

O poločasové pauze přišla u brněnského celku zásadní změna. Trenér Valachovič změnil rozestavení a posílil kraje hřiště. Líšeň začala být více aktivní a nebezpečná. Zahrávala nespočet standardních situací, ale ujala se až ta v 64. minutě. Matocha vybídl k hlavičce Pavla Vandase a jeho pokus doplachtil do varnsdorfské sítě. Líšeň dokonala obrat v 76. minutě, když se nikým nehlídaný prosadil bývalý ligový hráč Milan Lutonský. Varnsdorf nesložil zbraně, avšak hlavičku Stránského zastavil dalším skvělým zákrokem Vajner.

SK Líšeň 2:1 FK Varnsdorf

Branky: 64′ Vandas, 76′ Lutonský – 18′ Kubista

Sestava SK Líšeň: Vajner – Jokovič, Jeřábek, Mezera (46. Otrísal) – Čermák, Mionič (46. Polášek) – Sokol (90. Vlasák), Matocha (90. Aldin), Machalík, Lutonský – Vandas (78. Raab).
Sestava FK Varnsdorf: Pešl – Švanda, Kubista, Kouřil, Ambler – Kříž, Osaghae (71. Kosař) – Rudnytskyy (61. Dufek), Samko, Gembický (71. Stránský) – Firbacher (61. Hodek).

OHLASY TRENÉRŮ

Milan Valachovič (Líšeň): „První poločas nám příliš nevyšel, akce jsme zbytečně překombinovali. Také hromada centrů a standardek neskončila dobře, měli jsme i špatný výběr místa. O poločase jsme změnili rozestavení a vrátili se k tomu, co jsme čtyři roky hráli. Změnilo to obraz hry a výrazně jsme si pomohli. Zase jsme ale zbytečně dostali gól po trestném kopu, asi šestý letošní. I my jsme v tomto hlupáci, že jsme si to znovu nepohlídali. O poločase jsme si ale řekli, že musíme přidat na důrazu a vytvářet si šance. Výhru musíme brát všemi deseti, doslova jsme ji ubojovali a ukopali.“

Miroslav Holeňák (Varnsdorf): „Bylo to těžké utkání, oba týmy se zrovna nenachází v klidných vodách tabulky. Potřebujeme sbírat body, což se nám nedaří. Kluci byli v úvodu nervózní, pak se ale uklidnili a šli do vedení. Chtěli jsme hrát pořád stejně, ale druhý poločas jsme bohužel nezvládli. Chtěli jsme dobře bránit a zvládnout to v tomto velkém vedru. Líšeň naopak začala víc běhat, přehrávala nás a dala dva góly. Dostali jsme zbytečný gól po standardce, což se u nás neustále opakuje. Jsme hlupáci, opakujeme chyby a nemělo by se to stávat. Domácí si za tím obratem šli, a nakonec zaslouženě vyhráli.“

Foto Bižu.foto