FK Varnsdorf zahájil letní přípravu

Fotbalisté Varnsdorfu se vrátili do tréninkového procesu a zahájili přípravu na soutěžní ročník 2023/2024.

Čekání na start letní přípravy je u konce. Hráči se k prvnímu tréninku sešli v úterý 20. června na tréninkovém hřišti „Vojenčáku“. Po úspěšné uplynulé sezóně však prošel hráčský kádr výraznou obměnou, trenér Miroslav Holeňák tak má před sebou těžkou výzvu. „Situace s kádrem je trochu složitá, prošli jsme obrovskou obměnou, prakticky skládáme nový tým. Někteří hráči ukončili kariéru, někteří odešli do jiného klubu, některým skončilo hostování. Vlastně tady tvoříme skoro nový tým. Teď záleží na nás, abychom to dokázali,“ řekl s úsměvem na tváři Holeňák.

Do přípravy se tak nezapojilo hned několik hráčů. Abdullahi Tanko přestoupil do Baníku Ostrava, Patrik Schön odešel do Jablonce nad Nisou, Adam Ondráček našel nové útočiště v Opavě, Ondřej Bláha zase v Táborsku. Dalším hráčům zase skončilo hostování a vrátili se do mateřských klubů – Jan Sirotník, Petr Kurka, David Ludvíček a Pavel Osmančík.

Kouč Varnsdorfu měl i přesto na úvodním tréninku k dispozici přes dvacet hráčů. „Ještě čekáme na tři kluky z Nigérie. Simon a Solomon už tady s námi kdysi trénovali, třetím je útočník Daniel. Pak by měli přijít ještě dva mladí a talentovaní hráči. Kvantitu tedy máme, teď je na nás, aby tady byla i potřebná kvalita. Minimálně dva týdny budeme nové hráče poznávat, chybět nebudou individuální pohovory a další věci s tím spojené. Už jsme spolu krátce mluvili a jsem rád, že z nich srší odhodlání pracovat a snaha se zlepšovat. Pro nás je jedině dobře, že tady takové typy hráčů máme,“ zdůraznil Holeňák.

Na úvodním tréninku byli nově k vidění Kristian Michal z Liberce, Roman Zálešák z Ostravy, Dominik Gembický z Liberce, Martin Ambler ze Sparty, Filip Firbacher z Hradce Králové a brankář Lukáš Pešl z Liberce.

První přípravné utkání je na programu 5. července proti FC Slovan Liberec. Další zápasy sehrají fotbalisté Varnsdorfu proti Jablonci nad Nisou a Teplicím. Hráče čeká také modelový zápas mezi sebou.