FNL: Trenérem měsíce byl zvolen Miroslav Holeňák

Tradiční anketa o hráče a trenéra měsíce ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE má za listopad své vítěze. Varnsdorf v ní zastupuje trenér Mirolav Holeňák, který se svými svěřenci neprohrál šest zápasů v řadě.

Většinu podzimu strávil FK Varnsdorf v sestupovém pásmu, převážně na posledním – šestnáctém místě. Na první vítězství v této sezoně FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY čekal dvanáct zápasů. Dočkal se až ve druhé polovině října, od té doby ale ani jednou neprohrál. Z posledních šesti soubojů získal tři výhry a tři remízy. V tabulce se díky tomu posunul na čtrnáctou příčku.

Tým trenéra Miroslava Holeňáka zlomil nepříznivou sérii bez výhry 21. října v Kroměříži. Už předtím však nesbíral jednu porážku za druhou – ve třech ze čtyř utkání, včetně toho s lídrem z Vyškova, remizoval. Na sklonku desátého kalendářního měsíce pak po Hanácké Slavii porazil také druhého nováčka Žižkov. V listopadu díky vyrovnání v 87. minutě odvezl bod z Příbrami a podzim zakončil na své půdě triumfem nad Opavou.

Sedmačtyřicetiletý Holeňák, někdejší reprezentant a obránce Liberce či pražské Slavie, tak Severočechy dostal ze sestupových pozic. Ty nyní patří dvojici Žižkov – Prostějov, Varnsdorf na ně však před jarem má pouze hubený jednobodový náskok. Celek ze Šluknovského výběžku tak čeká ještě spousta práce, aby odvrátil hrozbu pádu do třetí ligy. Výsledky z posledních podzimních duelů mu každopádně dávají naději na lepší umístění.