Varnsdorf na úvod přípravy zdolal třetiligovou Českou Lípu

Ještě před začátkem zimní přípravy, která odstartuje třetího ledna, sehráli fotbalisté Varnsdorfu přípravné utkání proti České Lípě. Třetiligového soupeře přehráli 5:2.

Utkání, které doprovázely mínus tři stupně Celsia a stálé sněžení, začalo lépe pro Českou Lípu. Ta byla v úvodu duelu aktivnější, pohyblivější a Varnsdorf měl problém s přechodem do útoku a udržení míče. Domácí udeřili po čtvrt hodině hry. Denny Samko využil nepřesné rozehrávky hostujícího brankáře, navedl si míč na střed hřiště a ranou k tyči otevřel skóre zápasu. Po půl hodině hry se prosadil Ladislav Dufek. Na rozdíl tří branek zvyšoval Martin Novák v 36. minutě poté, co ho na zadní tyči našel centrem Martin Ambler.

Arsenal, jak si Česká Lípa říká, se nadechl v závěru prvního poločasu. Jakub Kosař ve vlastním vápně nešťastně zavadil o nohu soupeře a hlavní arbitr nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Matěj Šimon, který má zkušenosti právě z Varnsdorfu, kde dříve působil.

Svěřenci Miroslava Holeňáka přidali další branku po změně stran. Po rohovém kopu se hlavičkou prosadil Martin Kouřil a zvýšil 4:1. Česká Lípa ještě korigovala skóre po hodině hry, když se prosadil David Halbich. Poslední slovo měli ale domácí. Druhou branku v utkání si minutu před závěrečným hvizdem připsal Ladislav Dufek. Varnsdorf tak první přípravné utkání zvládl bez větších problémů.

„Utkání hodnotím pozitivně, splnilo svůj účel. Důležité je, že se nikdo nezranil, protože terén byl opravdu těžký. Na to, v jakých se hrálo podmínkách, to byl docela pohledný fotbal. Obě mužstva chtěla hrát,“ okomentoval duel trenér Miroslav Holeňák. Vyjádřil se také k novým tvářím na hřišti. „Máme tady na zkoušku Martina Nováka z Povltavské FA. Vedl si moc dobře, byl produktivní. Zapsal gól a dvě asistence. Dále jsme zkusili dorostence – brankáře Primáska a v poli Grafka, kteří si také vedli dobře.“

FK Varnsdorf 5:2 FK Arsenal Česká Lípa

Branky: 15‘ Samko, 32‘ Dufek, 36‘ Novák, 47‘ Kouřil, 89‘ Dufek – 44‘ Šimon (PK), 65‘ Halbich