Holeňák: Hráče jsme nabádali, ať jsou trpěliví

Svěřenci Miroslava Holeňáka v prvním kole poháru zdolali třetiligové Brozany (3:1). K vítězství pomohla trpělivá hra.

Varnsdorf otevřel skóre ve třetí minutě, pak se nemohl dlouho prosadit. „Po dobrém vstupu do utkání, kdy se nám podařilo dát rychlou branku, jsme si potom zkomplikovali situaci tím, že jsme dostali velmi laciný, zbytečný gól. Tím jsme nechali domácí trochu nadechnou. Po zbytek poločasu jsme nebyli schopni se přes dobře organizovanou obranu soupeře prosadit,“ řekl Miroslav Holeňák.

Další branky přidal tým ze Šluknovského až po hodině hry. „O poločasu jsme hráče v kabině nabádali, ať jsou trpěliví, že tam určitě nějaká okénka vzniknou, že si šance si vytvoříme. Ve druhém poločase jsme soupeře tlačili a svou aktivitou jsme si vynutili jejich chyby, které jsme potrestali. Dali jsme ještě dva góly. Myslím si, že jsme postoupili zaslouženě. Postupu si ceníme. Byť jsme hráli s kvalitním soupeřem z nižší soutěže, tak jsme nic nepodcenili a jdeme v poháru dál,“ pochvaloval si Miroslav Holeňák, kouč Varnsdorfu.

Druhé kolo MOL Cupu se pravděpodobně odehraje ve středu 14. září 2022. Zatím jde o předběžný termín, soupeř zatím není znám.