Holeňák po Opavě: Kluci do toho dali všechno. Fotbalovost, pěkné akce a srdíčko

Trenér Miroslav Holeňák hodnotil na tiskové konferenci vítězné utkání s Opavou a hovořil i o výkonu brankáře Martina Vaňáka ve spolupráci s obranou. Utkání hodnotil i hostující trenér Miloslav Brožek.

Miroslav Holeňák (FK Varnsdorf): „Byly to opravdu nervy, v závěru jsme se dostali pod velký tlak. Vstoupili jsme do toho dobře, kluci měli velkou chuť. Hráli jsme docela dobrý fotbal a šli do vedení. V závěru poločase jsme si neodpustili výpadek a Opava vyrovnala. Naštěstí nás to nepoznamenalo a do druhé půle jsme vstoupili opět skvěle a šli zase do vedení. Pak bylo vidět, že jsme chtěli hodně vyhrát. Kluci byli nervózní a dostali se pod velký tlak. Opava hrála více a na riziko a v závěru hrála opravdu dobře. Pochvalu zaslouží brankář Vaňák ve spolupráci s obranou. Kluci tam padali do střel jako v hokeji. Pro nás jsou to tři hrozně důležité body, protože Opavu považuji za velmi silný tým, což v závěru potvrdila. Na našich klucích si cením toho, že v zápase ukázali všechno. Fotbalovost a pěkné akce a v závěru srdíčko. Jsme rádi, že to vyšlo, budeme mít klidnější Vánoce.“

Miloslav Brožek (SFC Opava): „Bylo to klasické silové druholigové utkání plné emocí a herních zvratů. Chci domácím poblahopřát k vítězství. Všichni víme a cítíme, jak je tabulka vyrovnaná. Varnsdorf se dostal z nejhorší. My jsme nezvládli první poločas. Tak moc jsme domácí chtěli přehrát, až jsme z toho byli nervózní. Ztráceli jsme míče, špatně jsme dostupovali, měli jsme kostrbatý pohyb. S prvním poločasem nejsem spokojený. Ve druhém to bylo pro diváky jistě zajímavější. Šance byly na obou stranách, hra se přelévala ze strany na stranu. Na konci utkání jsme měli velký tlak a velké šance, které jsme neproměnili. Odjíždíme zklamaní. Byl to zajímavý zápas pro fanoušky, pro trenéry asi infarktový.“