Holeňák: V domácím prostředí chceme dominovat

Miroslav Holeňák zažívá na lavičce Varnsdorfu skvělý vstup do druholigového ročníku. Tým pod jeho vedením ztratil body pouze jednou.

Trenére, připsal jste si další domácí výhru, tentokrát proti Třinci. Co říkáte na fanoušky obou klubů?

Je to rarita. Já jsem ještě nezažil, aby fanoušci byli takhle spřátelení a měli dohromady jeden sektor na fandění. Koukal jsem na to jako blázen a říkal jsem si, proč třinečtí nejdou do svého sektoru. Později mi to bylo vysvětleno. Je to super, je to fajn. Fandili jak Třinci, tak nám, vytvořili skvělou kulisu.

Máte za sebou čtyři zápasy, z toho tři domácí výhry, jeden obdržený gól. To je zatím hezká bilance, ne?

Chtělo by to uhrát taky něco venku, ale my jsme těch zápasů mimo Kotlinu zatím moc nehráli (směje se). Ale jo, výsledkově jsem spokojen. Vidíme ale, že herně máme stále na čem pracovat. Jsme pokorní a vážíme si toho, že se nám vstup do ligové sezóny povedl. Body jsme ztratili akorát v Líšni, která je hodně silná a potvrzuje to vlastně i teď postavením v tabulce. Postupně takhle skromně chceme stoupat tabulkou výš a výš.

Čeká vás anglický týden, do Varnsdorfu přijede exligová Příbram. Další těžký soupeř.

Je to fofr, je to rychlé. Zápas s Třincem sotva skončil a téměř pozítří čeká Příbram. Na soupeře se připravujeme jako na každý zápas. Chceme v domácím prostředí dominovat, abychom ten zápas zvládli. Uvědomujeme si, že přijede Příbram, která má v poslední době také vzestupné výkony. Naposledy uhrála v Líšni remízu. Musíme se na zápas dobře připravit.

V úvodu sezóny chyběl v sestavě Martin Kouřil. Jak to s ním vypadá?

Martin měl drobné zranění, ale už je v pořádku a připravený. Naplno už trénuje s týmem a je otázka času, kdy nastoupí do soutěžního zápasu.