Kristian Zbrožek končí profesionální kariéru

Velký muž se loučí. Kristian Zbrožek, jenž většinu svého fotbalového života strávil ve Varnsdorfu, se v třiatřiceti letech rozhodl ukončit profesionální kariéru. Zbróžo, díky!

Začínal v šesti letech na Bohemce, poté zamířil na pražskou Spartu. V dospělém fotbale nejdříve oblékl dres Mladé Boleslavy, s kterou si zahrál nejvyšší soutěž i předkolo Evropské ligy proti Twente. Poté zamířil do Varnsdorfu, kde s roční přestávkou strávil deset sezón.

„Před časem jsem dostal zajímavou pracovní nabídku. Vzhledem k tomu, že mi je 33, jsem nad ní začal vážně uvažovat. Nad rozhodnutím udělat ten krok a ukončit profi fotbal jsem přemýšlel zhruba půl roku. Zvažoval jsem všechny okolnosti, ale hlavní pro mě byla rodina. Ve vším mě podporovala. Bohužel věk nezastavíme, a i když se cítím velice dobře, tak jsem ten krok mimo udělal rád a s čistou hlavou. Na v uvozovkách nový život se moc těším,“ popisuje okolnosti náročné volby stoper Kristian Zbrožek.

V kabině i na hřišti patřil k vůdčím hráčům. Svými výkony dopomohl k senzačnímu postupu Varnsdorfu do nejvyšší soutěže v roce 2015. I když to tehdy pro severočeský klub nedopadlo dobře, Zbrožek na něj vzpomíná s úsměvem. „Postup. Jako by to bylo včera. Budu na to vzpomínat celý život. Jen mě mrzí, že jsme si ligu nakonec nezahráli. Bylo by to pro Varnsdorf, jako město, něco úžasného. Je to škoda,“ vrací se v paměti. „Jsem v kontaktu se spoustou kluků z té doby – samozřejmě s Rudňou (Pavlo Rudnytskyy), Cirda (Petr Zieris), Brajtík (Radim Breite), Prci (Radek Porcal), Láďa Martan a další. Byli jsme skvělá parta, která jela na maximum ve všem, co dělala. Takže i v hospodě,“ směje se a pokračuje: „Věřili jsme jeden druhému. Na hřišti jsme se na sebe mohli spolehnout. To nejspíš rozhodlo o tom, proč jsme tehdy uspěli.“

Stěhování a nová kapitola života

„Úplně se mi změnil život. Přestěhovali jsme se s celou rodinou do Prahy, kde jsem začal pracovat na plný úvazek v IT firmě. Je to pro mě obrovská změna. Ale na fotbal jsem nezanevřel. Cítím se stále dobře, takže budu hrát třetí ligu za Zápy,“ vypráví.

Kristian Zbrožek strávil v barvách Varnsdorfu deset sezón, odehrál 223 zápasů a zaznamenal osm branek. „Vzpomínejte na mě v dobrém. Vždycky jsem pro Varnsdorf dělal maximum. Makal, bojoval a dýchal. Chci strašně moc poděkovat vše lidem, kteří na fotbal ve Vanďáku chodí a snaží se vytvořit na zápasech příjemnou atmosféru. Díky za to, že jsme nám drželi palce a vždycky fandili, i když naše hra nebyla zrovna koukatelná (směje se). Nesmím zapomenout ani na přátelé z Hiltnu, kteří nás podporovali za každé situace. Mám poslední věc, přišla řada nových hráčů, pomozte jim a podpoře je v nové sezóně. Díky,“ dodal závěrem.