Lukáš Hušek – chtěl bych hrát pravidelně 1.ligu

Lukáš Hušek – začínal s fotbalem v rodném Jablonci. V říjnu 2016 přestoupil do juniorských týmů anglického Leicesteru. V Premier League U18 odehrál za Leicester celkem 33 zápasů a vstřelil 2 góly. Jeden zápas odehrál i v Premier League 2 určené pro výběry do 23 let. V lednu 2019 přestoupil do Sparty. Před sezonou 2020/21 odešel na roční hostování do Pardubic. Prvoligový debut odehrál 30. srpna 2020 v utkání 2. kola proti Teplicím, když nastoupil na závěrečné minuty nastavení.

Kdy a kde jste začínal s fotbalem?

S fotbalovým míčem jsem byl pořád už jako batole, ale oficiálně jsem začal na náboru v FK Jablonec v 5 letech.

Jaký jste si dal cíl pro podzimní část a daří se Vám ho plnit?

Pro mě je hlavní, aby se dařilo týmu jako doposud a pohybovali jsme se v klidných patrech tabulky a pokud možno, pokusit se zaútočit na ty vyšší, protože si teď dokazujeme, že jsme schopní potrápit i ex-ligová mužstva a že umíme dávat góly a otáčet zápasy.
Osobní cíl je pro mě mít pravidelné zápasové vytížení a pomoci týmu jako obránce, co nejméně obdrženými brankami.
Zatím se vcelku všechno daří, až na ty inkasované branky, ale v poháru jsme gól nedostali a hráli jsme už i proti dvěma exligovým týmům, kdy jsme si hlavně odvezli i důležité body. Věřím, že si všechno sedne a přijdou nuly vzadu i v lize.

Jak došlo k vašemu hostování do VDF?

V létě se řešily další moje kroky, protože jsem chtěl mít pravidelné vytížení pro můj další hráčský posun. Řešilo se více variant, ale šanci mi nabídl pan Gabriel, kterému bych chtěl touto cestou velmi poděkovat. Přijel jsem cca. 3 týdny před začátkem ligy na testy. Po týdnu mi bylo řečeno, že je zájem, pak se už jen dojednávala administrativa a jsem rád a zároveň děkuji Spartě, že mě uvolnila na toto hostování.

Měl jste o VDF nějaké povědomí?

Ano, věděl jsem, že klubem prošlo spoustu mladých hráčů hlavně z Liberce a Jablonce, takže jsem víceméně tušil do čeho jdu.

Jak se vám ve VDF líbí?

Musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen. Máme všechno potřebné pro trénink a regeneraci (ledové kádě, sauna) a hřiště, která jsou dobře připravená.
Lidi v klubu jsou velmi milí a skromní, Varnsdorf je domácí klub, takže všichni táhnou za jeden provaz a je to vidět.
Město je taky hezké a působí příjemně. V tomto ohledu je za mě všechno super.

Jakými kluby jste dosud prošel?

Celou mládež v FK Jablonec, potom 3,5 roku v mládeži U18 a U23 v Leicesteru City. V roce 2020 v lednu jsem se vrátil do Česka a podepsal smlouvu se Spartou. V létě 2020 jsem hostoval půl roku v Pardubicích a naposledy jsem působil na jaře 2021 na Žižkově.

Dosavadní největší úspěch?

Účast na Euro U19 v Arménii.

Čeho byste chtěl ve fotbale dosáhnout?

Rád bych hrál jednou pravidelně první ligu a pokud by se dařilo, tak se znovu podívat do zahraničí.

Kde se vidíte za 10 let?

Rád bych hrál stále fotbal na profi úrovni. Hlavně bych si ale přál, aby drželo zdraví. To je základ kariéry každého fotbalisty a sportovce obecně.

Jaké jsou tvé silné stránky?

Hra hlavou a rozehra. Potom z těch mimo fotbalových komunikace. Chci klukům i sobě pomáhat verbálně. Pomoct si, povzbudit se, říct si pokyny. To je hodněkrát taky důležité.

Nyní vás čeká repre pauza, jak ji strávíte?

Nic jsem si nenaplánoval, nejspíš se budu věnovat rodině a odpočívat.

Ať se daří