Zápas jsme urvali pomocí standardek…

V závěrečném utkání 6. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY 2:2 jsem remizovali s brněnskou Zbrojovkou. Zbrojovka v utkání dvakrát vedla, my jsme díky gólům Huška a Bláhy, dokázali utkání dovést k jednomu cennému bodu. Brno tak  přišlo o šanci vrátit se na druhou pozici. Nyní mu tedy patří 3.příčka, když ztrácí 3 body na vedoucí Duklu a má shodný počet bodů s Vlašimí. My jsme bodovali popáte v řadě a patří nám 5. místo.

FC Zbrojovka Brno – FK Varnsdorf   2:2 (1:0)

Branky: 39. Jakub Řezníček, 77. A. Fousek – 71. Hušek, 84. Bláha
žluté karty: 7. Štěrba (BNO), 32. Přichystal (BNO) – 63. Heppner (VDF), 90. Bláha (VDF)

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Bariš, Endl, Štěrba, Jan Moravec – Zavadil (C) (15. Texl), Ad. Čermák – Hladík (88. Štepanovský), M. Ševčík (74. A. Fousek), Přichystal – Jakub Řezníček.
Náhradníci: Floder – Kryštůfek, Jakub Šural, Texl, Štepanovský, A. Fousek, Lacík.

FK Varnsdorf: A. Richter – M. Richter (81. Šimon), Zbrožek, Hušek, Heppner (87. Ondráček) – Bláha, Lauko (59. Žák) – Rudnytskyy (C) (59. Schön), M. Kubista, Velich (81. Kouřil) – Dordić.
Náhradníci: Vaňák – Pajkrt, Šimon, Schön, Žák, Ondráček, Kouřil.

Rozhodčí: Batík – Dobrovolný, Lakomý

Ondra Bláha: „Vezeme hodně cenný bod. Brno má velmi kvalitní tým. Přežili jsme šance Brna díky Richťákovi a měli jsme štěstí. Pomohli jsme si standardními situacemi. Chtěl bych pochválit cely tým za nasazení, že jsme bojovali do poslední minuty, takhle to má být.“

Trenér Drsek: „Do zápasu jsme vstoupili dobře a dokázali si vypracovat situace z kterých jsme mohli dát gól, ale buď jsme byli moc zbrklí nebo nám to dlouho trvalo. Po vystřildání Zavadila se ale hra změnila a Brno začalo hrát rychleji a přesně, kdežto my jsme po zisku míč hned ztratili a tím se dostali pod tlak. Vyústěním toho byl gól na 1:0. Do konce poločasu jsme byli pod tlakem. V druhé půli se naše hra zlepšila a postupem času jsme začali získávat větší jistotu na míči. Zápas jsme urvali pomocí standardek, což je pro nás cenné.“