Martin Ambler: Výsledkově nejsme spokojeni. Vymlouvat se, že jsme nový tým, už nemůžeme

Mezi letní posily Varnsdorfu patří i třiadvacetiletý Martin Ambler, který od roku 2012 oblékal dres AC Sparta Praha. V létě ale podepsal smlouvu na severu Čech, kde ho čeká nová výzva. Co od ní očekává? Jak hodnotí dosavadní část sezóny?

Martine, jak se zrodil váš přestup do Varnsdorfu?

Ve Spartě mi zrovna vypršela smlouva a ani z jedné strany nebyl zájem o její prodloužení. Sparta jde cestou mladých talentů, kam už jsem se vzhledem k věku úplně nehodil. Stal jsem se tak volným hráčem. Na zkoušce ve Varnsdorfu jsem uspěl, za což jsem moc rád.

Co od nové etapy očekáváte?

Chci se prosadit a ideálně se přes Varnsdorf probojovat do první ligy. Stojí za tím ale hodně času a práce. Byl by to ideální scénář, ale stojím nohama na zemi a soustředím se na to, co je teď a tady.

Jaké jsou vaše přednosti? Můžete hrát na více pozicích, že?

Řekl bych, že jsem spíše ofenzivně laděný hráč. Nejlépe se cítím na křídle nebo kraji zálohy, ale obránce mi taky nevadí. Protože se snažíme hrát útočný fotbal, tím pádem mají i beci ofenzivní úkoly.

Máme za sebou odehraná čtyři kola, jak je s odstupem času hodnotíte?

Je jasné, že nejsme výsledkově spokojeni. Na druhou stranu musím říct, že jsou tu dobří hráči. Dvakrát jsme byli blízko vítězství. S Vlašimí chyběl malý krůček. V posledním zápasu s Duklou jsme v prvním poločasu propadli, ale naštěstí jsme v druhé půli ukázali, že to v sobě máme a jdeme správnou cestou.

V posledních duelech jsme nastříleli hodně branek, dost jsme jich ale i dostali.

Vymlouvat se na to, že jsme úplně nový tým, už nemůžeme. Musíme zkrátka zlepšit defenzivní fázi, hlavně v prvních poločasech. Zatím jsme vždycky v každém zápasu prohrávali, to se pak těžko dohání a stojí to hodně sil.

V neděli nás čeká rezerva Sparty, ve které jste působil řadu let. Jaké to pro vás bude? Radil jste trenérovi, jak na soupeře?

Na zápas se moc těším. Mám proti Spartě velkou motivaci, na druhou stranu to bude zvláštní nastoupit v jiném dresu. Nicméně jsem teď ve Varnsdorfu a udělám všechno pro to, abychom zvítězili. Trenérovi jsem samozřejmě k dispozici, kdyby chtěl poradit (směje se).