Nemáme na co čekat. Potřebujeme sbírat body, ví Matěj Kubista

Základní pilíř varnsdorfské obrany Matěj Kubista odehrál v letošní sezóně všech osmnáct utkání a na hřišti strávil jako jediný hráč z týmu 1620 minut. V rozhovoru zhodnotil prohrané nedělní utkání s Duklou, defenzivní činnosti kádru a blížící se zápas se Spartou.

Jarní domácí premiéra proti Dukle nevyšla podle představ, jak hodnotíte zápas?

Odehráli jsme dobré utkání tak do šedesáté minuty. Potom Dukla dobře prostřídala a postupně nás víc a víc tlačila. Ovšem ani hosté ani my jsme si nevytvořili výraznější šanci na prosazení, utkání by slušela remíza.

Zápas nakonec rozhodla penalta v poslední minutě zápasu.

Vzniklo to vlastně z našeho výkopu. Nedokázali jsme sebrat druhý míč a Dukla rozjela rychlý brejk, který skončil tak, jak skončil. Bohužel.

Trenér po zimní přípravě hodnotil i naši defenzivu, která se zlepšila. Souhlasíte?

Už na podzim jsme hráli směrem dozadu velmi dobře. Trénujeme určité principy, některé věci jsme si museli vyříkat, lépe pochopit a nyní na to navazujeme.

V dalším kole nás čeká rezerva Sparta, která o sobě dala v posledních zápasech vědět.

Na Spartu pojedeme samozřejmě něco urvat. Vyhrála dvakrát po sobě, je rozjetá. Ale druhá liga je vyrovnaná a každý muže porazit každého. Do boje půjdeme jako do každého zápasu. V naší situaci nemáme na co čekat, potřebujeme sbírat body a nemůžeme se ohlížet na to s kým a kde.