Nová posila – Bojan Dordić

Varnsdorfští fans Bojana dobře znají. Do Varnsdorfu přišel už v sezóně 2014/2015 do tehdejší juniorky. V sezóně 2015/2016 hrál za Táborsko. V roce 2016 se opět vrátil, aby po na konci sezóny 18/19 odešel zkusit štěstí do prvoligového Liberce. Za své působení u nás vstřelil 8 branek a odehrál 61 zápasů. K dnešku si připsal další 2 starty a 3 góly.

Z Varnsdorfu jsi odešel v roce 2019, kde všude jsi od té doby hrál?

Z Varnsdorfu jsem přestoupil do Liberce ,strávil jsem tam půlrok. Jelikož jsem nedostával moc šancí v áčku, protože kluci na mých postech měli velmi dobrou formu, tak jsem se rozhodl, že chci změnu, jít někam kde budu mít větší šanci hrát. Přišla nabídka z Opavy a bral jsem ji oběma rukama. V Opavě jsem konečně dostal tu pravou šanci v lize a chtěl jsem ukázat, že na to mám. V Opavě své působení hodnotím za úspěšné. Opava je pro mne tým, který patří do 1. ligy a to, že mají úžasné fanoušky, nemusím ani říkat. Po Opavě jsem působil v Bosně, kam jsem přišel jen na poslední 2 měsíce a trenér se mnou už nepočítal. Takže vlastně jsem byl půl roku bez fotbalu. Vrátil jsem se do Česka, přesněji do Budějovic, kde jsem byl na zkoušce a všechno už bylo domluvené a mířilo k podpisu smlouvy, ale v poslední den mi volali, že to padá, že přijdou jiní hráči. Tak mi volal manažer, že je možnost jít do Varnsdorfu a zkusit nastartovat zase kariéru. Já vůbec nepřemýšlel jestli čekat na něco dalšího nebo ne. Řekl jsem si, že jdu do toho a ukáži všem, že mám na to, hrát 1. ligu. A strašně jsem vděčný panu Gabrielovi a trenérům, že mě vzali

Jaké to je vrátit se zpátky, moc kluků tu nezůstalo z doby, kdy jsi tu hrál?

Od mého posledního působení je víc jak půlka týmu pryč, ale tady vždycky byla dobrá parta, takže s klukama jsme hned našli společnou řeč.

Jaký si dáváš cíl pro podzimní část?

Cíl je pro mne jasný, uhrát co nejvíc bodů. Na prvním místě je tým a pak z toho vyplynou jednotlivci. Já doufám, že budu mít dobrý čísla jako ofenzivní hráč a že pomůžu týmu.

Co považuješ za tvůj dosavadní největší úspěch?

Největší úspěch pro mne je určitě ten, že jsem si mohl zahrát ligu proti nejlepším českým týmům.

Jaký trenér na tebe měl největší vliv?

Největší vliv měl jednoznačně Trenér Zdenko Frťala. Uměl se mnou pracovat, hodně mi pomohl, jak po fotbalové stránce, tak se snažil i po životní, abych byl správně nastavený a já jsem za to všechno vděčný. Děkuji.

Máš ještě nějaký sen, čeho bys chtěl ještě ve fotbale dosáhnout? 

Sen mám, zahrát jsi Evropské poháry.