Nová posila – Dominik Žák

Jednou z prvních posil našeho týmu je Dominik Žák. Je mu 21 let a do klubu přišel na přestup. Od mala hraje v Ostravě. V přípravném utkání proti Liberci vstřelil svou první branku v našem dresu.

Jak došlo k tvému přestupu do Varnsdorfu?

Došlo k tomu přes mého manažera pana Kroba, který se s panem Gabrielem domluvil na 14ti denní zkoušce tady ve Varnsdorfu, která dopadla úspěšně, za což jsem moc rád.

Měl jsi o Varnsdorfu nějaké povědomí?

Ano, věděl jsem, že Varnsdorf je pravidelný účastní FNL.

Jakými kluby jsi dosud prošel?

Od malička jsem hrával v Baníku Ostrava, kde jsem prošel všemi kategoriemi. V sezóně 19/20 jsem odešel hostovat do Frýdku – Místku, kde jsem bohužel kvůli coronavirové situaci odehrál pouze jedno mistrovské utkání. Poté jsem se opět vrátil do B týmu Baníku, odkud přicházím sem do Varnsdorfu.

Jaká byla příprava?

Příprava byla náročná po fyzické stránce. Museli jsme něco odběhat, abychom byli po fyzické stránce připraveni na ligu. Co se týče herní stránky, tak náš hlavní problém byl v zakončení, na které se teď v tréninku zaměřujeme.

Máš radši letní nebo zimní přípravu?

Určitě letní. Celkově mám radši léto než zimu.

Jaký si dáváš cíl pro podzimní část?

Cíl pro podzim je s týmem bojovat o co nejvyšší příčky, pravidelně hrát a přidat nějaké góly a asistence.

Dosavadní největší úspěch?

Možná to bude znít trochu zvláštně, ale jako úspěch beru to, že jsem zdravý a můžu dělat to, co mě baví a naplňuje. Každopádně bych chtěl s Varnsdorfem nějakého pěkného úspěchu dosáhnout.

Kde se vidíš za 10 let?

Mým snem je se probojovat do první ligy a poté se podívat do zahraničí. Konkrétně do anglické Premiér League. Za deset let bych chtěl hrát za nějaký zahraniční klub, který se pravidelně objevuje v evropských pohárech.

Ať se ti u nás daří!