Odraz ode dna. Varnsdorf v přestřelce zdolal Viktorii Žižkov 4:2

Fotbalisté Varnsdorfu navázali na poslední vítězství s Kroměříží a ve 14. kole druhé nejvyšší fotbalové soutěže porazili Žižkov 4:2.

Svěřenci Miroslava Holeňáka vstoupili do utkání aktivněji a byli častěji na míči, k přímému ohrožení branky ale nedošlo. Hra se postupně vyrovnala, ale byl to Varnsdorf, který otevřel gólový účet. Po dvaceti minutách hry si na levé straně převzal míč Zálešák a nikým nehlídaný si to namířil přímo do velkého vápna, ve kterém zpětnou přihrávkou pod sebe vybídl ke střele Vojtěcha Stránského, jenž pomocí tyče poslal míč do sítě – 1:0.

Radost vydržela domácím jen pár minut. Viktoria Žižkov pohlednou kombinaci na dva doteky dovedla až ke gólu, který obstaral Augusto Batioja a bylo srovnáno – 1:1. Deset minut před koncem prvního dějství si po skrumáži před pokutovým územím převzal míč Ambler, který udělal dva rychlé kroky do vápna a po kontaktu se soupeřem se poručil k zemi. Nařízený pokutový kop ale Martin Kouřil zahodil, jeho pokus k levé tyči skvěle vystihl Čtvrtečka. Přes pět set diváků pak ještě vidělo projektil Osaghaeho, kterým orazítkoval břevno. Do kabin se tak šlo za remízového stavu.

Druhý poločas začali lépe domácí, kteří udeřili jako blesk z čistého nebe. Po přízemním centru z levé strany se v pokutovém území nejlépe zorientoval Jakub Hodek a vrátil Varnsdorfu vedení – 2:1. Hra se poté často přerušovala díky nedovoleným zákrokům i střídáním. Na rozdíl dvou branek odskočili domácí po hodině hry. Pavlo Rudnytskyy se při své výšce doslova pověsil do vzduchu a hlavičkou přidal třetí branku. Pražané však nesložili zbraně a dokázali snížit. Barnardo Rosa si navedl míč na hranici velkého vápna a i přes obležení dvou protihráčů skvěle propasíroval míč k tyči – 3:2.

Definitivní tečku za utkáním udělal klub ze Šluknovského výběžku v 84. minutě. Střídající Gembický utekl po lajně a zpětnou přihrávkou našel Jakuba Hodka, který si připsal druhou branku v utkání a stvrdil vítězství Varnsdorfu. V posledních minutách Žižkov zkoušela s výsledkem ještě něco udělat, narazila ovšem na skvělé zákroky Martina Vaňáka.

FK Varnsdorf 4:2 FK Viktoria Žižkov

Branky: 22‘ Stránský, 55‘ Hodek, 61‘ Rudnytskyy, 84‘ Hodek – 28‘ Batioja, 67‘ Rosa

Sestava FK Varnsdorf: Vaňák – Zálešák, Kubista, Kouřil, Ambler (85. Dufek) – Osaghae (70. Kosař), Kříž (70. Samko) – Švanda, Stránský (77. Gembický), Rudnytskyy (85. Podzimek) – Hodek.
Sestava FK Viktoria Žižkov: Čtvrtečka – Řezáč (90+3. Horálek), Richter, Klusák (90+3. Hönig), Muleme – Tregler – Finěk (58. Kuchař), Sixta (67. Jirásek), Rosa, Batioja – Voltr (58. Sodoma).