Ohlasy po utkání s Chrudimí

Trenéři Radek Kronďák (MFK Chrudim) a Miroslav Holeňák (FK Varnsdorf) hodnotili zápas, ve kterém padlo celkem pět branek a domácí Chrudim zvítězila poměrem 3:2.

Rаdek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Byl to velmi těžký zápas, protože jsme věděli, že Varnsdorf je do ofenzívy opravdu vynikající, k čemuž jsme přizpůsobili taktiku. Pro nás to byl asi pátý pokus, kdy jsme mohli udělat poslední krok k záchraně a zahrát si konec v klidu, ale nedařilo se nám to a všichni jsme to měli zakořeněné v hlavách. Musím poděkovat klukům, že to dnes zvládli. Zápas se pro nás vyvíjel dobře, přežili jsme několik situací a těší mě, že jsme dali všechny tři branky ze standardek. Splnili jsme cíl, jen mě mrzí, že to nebylo o pár týdnů dříve.”

Miroslav Holeňák (trenér FK Varnsdorf): „Je to škoda, myslím, že náš výkon nebyl špatný. Hráli jsme tak, jak jsme chtěli, aktivně, soupeře jsme dle mého názoru přehrávali, z čehož pramenili dvě naše branky ze hry. Bohužel jsme inkasovali třikrát ze standardních situací soupeře, které jsme nepohlídali. Tam byla chyba, která nás stála zápas. Samozřejmě i domácí měli nějaké šance ze hry, ale to spíš až v závěru, kdy jsme to museli hodně otevřít, protože ani případná remíza by pro nás nic neřešila. Pokud jsme chtěli udržet kontakt s barážovými příčkami, museli jsme vyhrát. Celkově jsme spokojení s hrou a výkonem, ale bohužel ne s výsledkem.“

Foto MFK Chrudim