V Chrudimi to na body nestačilo, rozhodly standardní situace

Svěřenci Miroslava Holeňáka nestačili ve 28. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na Chrudim. Utkání, které vyznělo lépe pro domácí v poměru 3:2 rozhodly standardní situace. Za Varnsdorf se prosadili Tanko a Kurka.

Úvod utkání nabídl atraktivní fotbal s mnoho šancemi na obou stranách. První branka tak přišla už po čtvrt hodině hry poté, co se domácí Chrudim dokázala prosadit ze standardní situace. Přetažený centr na zadní tyč doputoval až k Dominiku Haškovi, který z blízka propálil Vaňáka. Varnsdorf měl v prvním poločasu optickou převahu, ale ani závěrečný tlak vyrovnávací branku nepřinesl. Chrudim podržel skvěle chytající Floder.

Poslední jmenovaný dokázal zlikvidovat i samostatný únik Rudnytského z kraje druhého poločasu. Svěží vítr do plachet přinesl Varnsdorfu střídající Abdullahi Tanko, který po necelých deseti minutách na hřišti ukázal, v čem jsou jeho přednosti. V 68. minutě pláchl chrudimské defenzívě, ustál i faul Haška a následně samostatný únik zakončil střelou po zemi pod nohou brankáře Flodera.

Nerozhodné skóre ale vydrželo pouhých osm minut. Chrudim opět udeřila ze standardních situací. Nejprve se před brankou dobře zorientoval Dominik Hašek a hlavičkou vrátil svému týmu vedení. Hřebík do rakve přidal o pět minut později Jan Záviška, který se prosadil také po rohovém kopu. Varnsdorf nesložil zbraně, věděl totiž, že mu jde o baráž. Závěrečný tlak přetavil v kontaktní branku ve druhé minutě nastavení Petr Kurka, který se také prosadil po rohovém kopu. Více už svěřenci Miroslava Holeňáka ale nestihli.

MFK Chrudim 3:2 FK Varnsdorf

Branky: 15´a 76´Hasek, 81´Záviška – 68´Tanko, 90+2´Kurka

Sestava MFK Chrudim: Floder – Halász, Hašek, Míka, V. Svoboda II (66. Kodýdek) – Řezníček – Záviška, Průcha, Skwarczek, Kesner – P. Juliš (88. Jedlička).
Sestava FK Varnsdorf: Vaňák – Richter (46. Ludvíček), Kouřil, Kubista (46. Samko), Švanda – Zbrožek (86. Penc), Bláha – Osmančík, Ondráček, Dufek (70. Kurka) – Rudnytskyy (58. Tanko).