Ondřej Podzimek: Zvládli jsme to díky obrovské vůli a bojovnosti

Dvaadvacetiletý záložník Ondřej Podzimek, který ve Varnsdorfu hostuje z FK Jablonec, odpovídal po utkání v Kroměříži na několik otázek.

Ondro, během podzimní části jste byl několikrát mimo hru. Co vás trápilo, už jste zcela v pořádku?

Bohužel je to tak. Hned v prvním kole jsem si při dopadu po souboji poranil koleno. To mě vyřadilo na měsíc a půl ze hry. Navíc po návratu do tréninku se mi to ještě několikrát ozvalo. Ale teď už, musím zaklepat, je všechno v pořádku a koleno drží.

Vraťme se k zápasu v Kroměříži. Bojovné utkání se šťastným koncem. Obrátilo se na nás konečně i to fotbalové štěstíčko, které nám v několika případech chybělo?

Přesně tak. V předešlých zápasech jsme častokrát byli lepším týmem a zasloužili jsme si více bodů. Naopak v Kroměříži to nebyl z naší strany nejlepší výkon, ale díky obrovské vůli po vítězství a bojovnosti jsme se konečně dočkali.

Po utkání musel být slyšet kámen, který všem spadl ze srdce. Vítězství určitě pomůže do dalších bojů po psychické stránce, že?

Ano, bylo to strašně těžké období po psychické stránce. Čekat dvanáct kol na vítězství není nic příjemného. Věřím, že na úspěšný zápas navážeme a přidáme další výhry.

Čekají nás poslední tři podzimní kola. Z toho dvě doma, jedno venku před televizními kamerami.

Soupeři náš čekají kvalitní, ale zejména v domácím prostředí budeme chtít naplno bodovat. Věřím, že máme kvalitu na to ještě několik bodů získat a odlepit se ze dna tabulky. Do jarních bojů by nám to velmi pomohlo.