FK Varnsdorf U19  – FK Chuděrov/Chabařovice        4  : 0  ( 2 : 0 )

Sestava : Primásek – Kucer, Funda, Beránek, Hájek – Scholz, Foretník, Galeno, Abrt – Grafek, Kupka

Střídání : Marciňák, Švihlík, Vejrostek, Průša, Dolník

Trenéři : Jan Hemmer, Rudnytskyy Pavlo

Vedoucí mužstva : Ludvík Funda

Góly :  10“ – Foretník, 17“ – Foretník, 56“ – Grafek, 87“ – Abrt

Další mistrovské utkání na domácí půdě jsme sehráli v sobotu odpoledne na naší dvojce, přičemž naším soupeřem byli urostlí hráči fotbalového týmu FK Chuděrov/Chabařovice. Náš tým před tímto utkáním postihla velká marodka a absence našich klíčových hráčů, jelikož Dušan Kubr a Galeno ml. mají výron v kotníku a Jirka Plachý utrpěl úraz v obličeji. Dále nám bohužel v týdnu přerušil svoji fotbalovou činnost z nějakých svých osobních důvodů talentovaný David Šos, přičemž „náš poláček“ Truchan je rovněž zraněný. Do tohoto utkání proto museli nastoupit hráči, jenž normálně  nastupují v zápasech naší U17.

Hned od úvodního hvizdu bylo na hřišti cítit, že nám náš soupeř nebude chtít dát body zadarmo, ač tomu jeho postavení v tabulce moc nenasvědčuje.  Hrál se tak od prvních minut rychlý a agresivní fotbal, přičemž se náš soupeř snažil hrát vysoko a napadal tak naši rozehru od golmana, resp. našich obránců. Naši kluci si však s touto taktikou brzy poradili a snažili se hrát rychlý kombinační fotbal na pár doteků s rychlými průnikovými přihrávkami, jenž směřovali za obranu našeho soupeře. V 10.minutě tak naši první branku vstřelil po nakrátko rozehraném rohu s Davidem Grafkem dobře hrající Martin Foretník a vedli jsme tak 1:0. Další branku pak v 17.minutě vstřelil opět Martin Foretník, kdy si s jeho střelou z velkého vápna neporadil hostující gólmana, čímž jsem se tak dostali do vedení 2:0. Za tohoto stavu jsem šli i do kabin, přičemž naši trenéři kluky nabádali, aby se i nadále snažili hrát naši kombinační hru.

Ve druhém poločase se pak v 56. minutě podařilo vstřelit další branku Davidovi Grafkovi, který si z pravé strany naběhl na průnikovou přihrávku za obranu soupeře a v tváří tvář hostujícímu gólmanovi se nemýlil. Vedli jsem tak již 3:0, přičemž nám však pro zranění musel odstoupit z utkání Martin Foretník. Šanci tak dostali další mladší kluci z naší lavičky, přičemž se náš soupeř dostával do hry a vytvořil si pár nebezpečných situací. Z jednou z nich si však perfektně poradil náš gólman Patrik Primásek, jenž zákrokem „alá Neuer“ zlikvidoval nastalou situaci 1V1.   Naši převahu v tomto zápase pak v 87. minutě pečetil Péťa Abrt, který si z levé strany naběhl na průnikovou přihrávku za obranu a propálil golmana na zadní tyč. Konečný stav utkání tak vyzněl v náš prospěch 4:0, čímž jsme si tak i nadále udrželi neporazitelnost v této sezóně. Na závěr je potřeba naše kluky pochválit, že se snaží hrát pěkný a oku lahodící fotbal s hodně brankami, jenž postupně do našich ochozů přilákává i jiné diváky, než-li jsou rodiče a naše krásné fanynky.  S potěšením jsme proto na tomto zápase přivítali i pana Rýdla, jednoho z hlavních sponzorů našeho klubu, jenž si se svým kamarádem panem Fojtíčkem, přišli zpříjemnit sobotní odpoledne. Všem divákům proto za naše kluky a fotbalový klub děkujeme a věříme, že naše domácí utkání budou navštěvovat v hojném počtu.